X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47553
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kto za kim? - zabawa matematyczna na podstawie wiersza J. Tuwima "Rzepka"

Scenariusz zajęć w grupie dzieci 3-4letnich

Temat: „Kto za kim?” - zabawa matematyczna na podstawie wiersza J. Tuwima „Rzepka” - doskonalenie umiejętności klasyfikowania oraz zapamiętania kolejności ciągu, wydłużanie pamięci.
Prowadząca: Monika Krupicka
Grupa: II „Pszczółki” (3-4latki)
Cel ogólny:
• doskonalenie umiejętności klasyfikowania oraz zapamiętania kolejności ciągu
Cele szczegółowe:
• wydłużanie pamięci
• doskonalenie umiejętności uważnego słuchania i wykonywania poleceń
• utrwalanie słówek w języku angielskim
Metody:
słowna, działania praktyczne

Formy:
indywidualna, zbiorowa

Środki dydaktyczne:
Pudełko z sylwetami postaci; ilustracje postaci (mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek; kot, pies); dywaniki, talerzyki z sylwetami postaci dla każdego dziecka, tekst wiersza, tablica, odtwarzacz CD, płyta z muzyką „Baby Shark”.

Przebieg zajęć:

Część wstępna:

1. Wprowadzenie do tematu - nauczycielka wita dzieci oraz pokazuje tajemnicze pudełko.
2. „Hello, how are you?” – piosenka na powitanie - dzieci rozwijają poczucie rytmu, utrwalają zwroty w języku angielskim.
Część główna:
1. „Family and friends” - przypomnienie poznanych zwrotów w języku angielskim, na podstawie ilustracji (mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek; kot, pies). Klasyfikowanie ilustracji na dwie grupy: ludzie i zwierzęta.
2. „Rzepka” - zabawa matematyczna na podstawie wiersza:
- dzieci otrzymują sylwety postaci z wiersza
- na podstawie czytanego tekstu układają sylwety w określonej kolejności (na dywanikach)
- podczas słuchania tekstu, włączają się we wspólne recytowanie, utrwalają wybrane słówka w języku angielskim
- porównują ułożoną kolejność ze wzorem na tablicy
- porządkują stanowiska pracy po wykonaniu zadania.
3. Utrwalenie kolejności postaci występujących w wierszu - dzieci podają nazwy postaci występujących w wierszu, zachowując ich kolejność (postaci na tablicy są zasłonięte).

Część końcowa:

1. Omówienie zajęć oraz ewaluacja - dzieci utrwalają zdobytą wiedzą poprzez wskazywanie ilustracji z określonym obrazkiem (w czasie, gdy gra muzyka tańczą; na pauzę wskazują podany obrazek np. mum, dad, baby). Dzieci, którym podobały się zajęcia podnoszą rękę do góry.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.