X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47341
Przesłano:

Nasz bajkowy zamek. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Prowadzący: Elżbieta Wrzesińska
Klasa – 1b
Dzień: 12.02.2019

I Zagadnienia programowe: Poznawanie architektury, malarstwa i rzeźby. Wyrażanie własnych myśli i uczuć w różnorodnych formach plastycznych.

II Temat lekcji: Nasz bajkowy zamek.

III Cele lekcji:
a) główne:
• zapoznanie z charakterystycznymi cechami architektury zamków,
• doskonalenie sprawności manualnej,

b) szczegółowy:
Uczeń:
• rozwija aktywność twórczą i kreatywną,
• posługuje się nożyczkami, dba o bezpieczeństwo swoje i innych,
• zgodnie współpracuje w parze,
• zapamiętuje elementy budowy zamku,
• aktywnie uczestniczy w zajęciach,
• utrzymuje porządek wokół siebie,

IV Metody nauczania: podająca, ćwiczeniowa,
V Formy pracy: praca indywidualna, praca grupowa, praca zespołowa
VI Pomoce dydaktyczne: ekran, projektor, komputer, prezentacja multimedialna, koperty
z zadaniami w parach-karta pracy , książki o zamkach, nożyczki, klej, kredki , kartki a3
VII Przebieg zajęć:
a) faza wprowadzająca:
- czynności organizacyjne: przywitanie, zaprezentowanie i przywitanie Gościa sprawdzenie obecności, ( 3’),

faza realizacyjna:
- przedstawienie tematu pracy plastyczno- technicznej: nauczyciel rozpoczyna przypomnienie tematu zajęć dnia: (2’)

Przypomnijcie mi o czym my wcześniej rozmawialiśmy?

Posłuchajcie teraz zagadki :

Dom gdzie mieszka królewska rodzina i na literę „z” to słowo się zaczyna.

Spójrzcie teraz na ekran i przyjrzyjcie się prezentacji. Prezentacja pokazuje wygląd zamku rycerskiego, jego mieszkańców, drogę do rycerstwa, pasowanie na rycerza, turnieje i kodeks rycerski.
Starajcie się zapamiętać jak najwięcej informacji. 3”

- krótka rozmowa na temat podanych informacji utrwalenie nazw poszczególnych części zamku

- zadanie w parach:
Słuchajcie mam teraz dla was rycerskie zadanie. Otwórzcie koperty:
(nauczyciel prosi, by uczniowie otworzyli koperty w których ukryte jest zadanie.
Prosi by wyjęli karty pracy na stół i przygotowali kredki. Tłumaczy zadanie: POKLORUJCIE FIGURY, WYTNIJCIE I UŁÓŻCIE W PARACH BAJECZNY ZAMEK. PRZYKLEJCIE ZAMEK NA DUŻYCH KARTKACH I DORYSUJCIE MIESZKANCÓW.

b) faza podsumowująca:
- Nauczyciel przypomina uczniom o czym dziś rozmawialiśmy. Prosi dzieci by podpisały zawiesiły swoje prace na tablicy magnesami.

Narysujcie na kartach pracy jeśli dzisiaj lekcja wam się podobała - uśmiechniętą buzię- jeśli nie to smutną itp.

VIII Informacje dodatkowe:
a) zadania dodatkowe (w przypadku nadmiaru czasu): karty pracy z zadaniami matematycznymi
b) przewidywane problemy i sposoby ich rozwiązania: Jeżeli zadanie będzie wymagało dłuższego czasu wykonania nauczyciel zmniejsza liczbę elementów do wycinania.

Opracowała: E.Wrzesińska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.