X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47312
Przesłano:

Rosnę zdrowo i zdrowo się odżywiam

Konspekt zajęć
w klasie II

Krąg tematyczny: Rosnę zdrowo i zdrowo się odżywiam.
Temat: A ja rosnę i rosnę!
Cele ogólne lekcji:
- Kształtowanie umiejętności wypowiadania się na zadany temat.
- Rozwijanie umiejętności dostrzegania zmian zachodzącym w wyglądzie.
- Rozwijanie umiejętności dbania o siebie.
Cele operacyjne:
Uczeń:
- wypowiada się na temat wysłuchanego tekstu,
- wymienia zmiany jakie zachodzą w jego wyglądzie,
- wykonuje pisemne ćwiczenia językowe,
- wymienia w jaki sposób należy dbać o zdrowie, prawidłowy rozwój.
Kryteria oceniania:
Podczas zajęć będę zwracała uwagę, czy:
- słuchasz uważnie tekst i odpowiadasz na pytania,
- dostrzegasz zmiany zachodzące w twoim wyglądzie na przestrzeni lat,
- wykonujesz zadanie w ćwiczeniach,
- wymieniasz co jest pożyteczne dla zdrowia i twojego rozwoju
Metody pracy:
Pogadanka, rozmowa, samodzielne dochodzenie do wiedzy, ćwiczenia aktywizujące.
Formy pracy:
Zbiorowa, indywidualna.

Środki dydaktyczne:
Podręcznik „Elementarz odkrywców”, zeszyt ćwiczeń, zdjęcia przyniesione z domu, ilustracje, talerze, serwetki, karta pracy – tabela.
Przebieg lekcji:
Część wstępna:
1. Wprowadzenie do tematu lekcji: układanie tematu lekcji z rozsypani literowej. Próba zdefiniowania czasownika „rośniemy” na podstawie własnych doświadczeń.
2. Wyjaśnienie celu i tematu zajęć.
Część właściwa:
1. Rozmowa na temat zmian jakie zachodziły w wyglądzie uczniów, w ciągu kilku lat.
2. Układanie ilustracji przedstawiający etap rozwoju człowieka od urodzenia.
3. Słuchanie opowiadania Z. Staneckiej „Olbrzymy i krasnoludki”.
Rozmowa na podstawie opowiadania:
Co by było gdyby ludzie nie przestawali rosnąć?
4. Wykonywanie ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń.
5. Praca z tekstem informacyjnym „ Mały, duży, największy...”
Czytanie tekstu informacyjnego o tym, jak rośnie człowiek. Opowiadanie na pytania:
Kiedy człowiek rośnie najszybciej?
Czy człowiek rośnie przez całe życie?
Które części ludzkiego ciała rosną przez całe życie?
6. Jakie produkty są najbardziej pożyteczne dla rozwoju młodego człowieka? – wybieranie produktów, które dobrze wpływają na rozwój dziecka.
Podsumowanie zajęć:
1. Zabawa prawda czy fałsz? Jeśli prawda uczniowie wstają, jeśli fałsz siedzą.
• Człowiek rośnie przez całe życie.
• Przez całe życie rosną: paznokcie, włosy, stopy.
• Pożyteczne dla rozwoju młodego człowieka jest: uprawianie sportu, wysypianie się, zdrowe odżywianie.
• Człowiek rośnie przez pierwsze 20 lat życia.
• Zdrowe są: warzywa, owoce, nabiał, ryby, chude mięso.
• Niezdrowe są: słodycze, chipsy, słodkie napoje, smażone potrawy.

Opracowała: Katarzyna Lewandowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.