X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47186
Przesłano:
Dział: Języki obce

Was hast du gestern gemacht?

Konspekt lekcji języka niemieckiego z wykorzystaniem monitora interaktywnego

I. Informacje ogólne

1. Przedmiot: Język niemiecki
2. Klasa 8
3. Nauczyciel: mgr Renata Skowron

4. Temat lekcji: Tempus Perfekt – Wiederholung: Was hast du gestern gemacht? (Czas przeszły Perfekt – powtórzenie: Co wczoraj robiłaś/łeś?)
5. Cele lekcji:
Cel ogólny: uczeń potrafi zbudować krótką wypowiedź ustną i pisemną w
czasie przeszłym złożonym Perfekt

Cele szczegółowe:

a. uczeń potrafi tworzyć czas przeszły Perfekt od czasowników regularnych
b. uczeń zna formy czasowników nieregularnych w czasie przeszłym Perfekt
c. uczeń umie odpowiednio zastosować poprawnie odmienioną formę czasownika posiłkowego „haben” lub „sein”
d. uczeń potrafi formułować zdania oznajmujące i pytające w czasie przeszłym złożonym
e. uczeń ćwiczy i doskonali poprawną wymowę

4. Materiały dydaktyczne: flash cards, monitor interaktywny

5. Techniki pracy:

a. oglądanie na monitorze interaktywnym materiałów przygotowanych przez nauczyciela do lekcji – historyjka obrazkowa przedstawiająca przebieg zwykłego dnia
b. nanoszenie notatek na monitorze interaktywnym na wyświetlany materiał: podpisywanie obrazków zdaniami w czasie przeszłym złożonym Perfekt
c. korzystanie z monitora jak z białej tablicy sucho ścieralnej

II. Przebieg lekcji

1. Faza organizacyjna:
Powitanie klasy, sprawdzenie listy obecności, zapisanie tematu

2. Faza wprowadzająca:

a. rozgrzewka językowa: nauczyciel prezentuje flash cards przedstawiające różne czynności, uczniowie podają czasowniki nazywając daną czynność

3. Faza główna (ćwiczeniowo-utrwalająca):

a. uczniowie przy pomocy pytań naprowadzających przypominają sobie zasady tworzenia i użycia czasu przeszłego złożonego Perfekt
b. uczniowie przekształcają podane na tablicy zdania w czasie teraźniejszym na czas przeszły złożony Perfekt
d. uczniowie opowiadają w czasie przeszłym Perfekt historyjkę obrazkową prezentowaną na monitorze interaktywnym i podpisują obrazki na monitorze
e. uczniowie zadają sobie nawzajem pytania odnośnie przebiegu ich wczorajszego dnia

4. Faza podsumowująca:
Uczniowie na koniec lekcji podsumowują na forum klasy, czego nauczyli się o czasie przeszłym Perfekt, jego użyciu, formach i wyjątkach, które trzeba zapamiętać.

5. Praca domowa:
Uczniowie w ramach pracy domowej mają opisać swój wczorajszy dzień w czasie przeszłym Perfekt.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.