X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46981
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień przedszkolaka jest ciekawy - zabawy w kole

Scenariusz zajęć

Temat: Zabawy w kole.
Grupa wiekowa: 6 latki
Data: 18.09.2019
Prowadząca: Mirosława Patris-Cyganek

Cele ogólne:
koncentracja uwagi
uważne słuchanie utworów muzycznych
tworzenie improwizacji ruchowych do muzyki
realizacja rytmów podanych przez n-la
tańczenie układu tanecznego

Cele operacyjne:
potrafi skupić się na dłuższy czas
potrafi uważnie wysłuchać muzyki
potrafi zilustrować ruchem usłyszany utwór muzyczny
odtwarza proste rytmy
tańczy układ taneczny

Formy pracy:
praca grupowa
praca indywidualna

Metody:
słowna: objaśnienia
czynna: zadań stawianych do realizacji, samodzielnych doświadczeń, kierowanie własną działalnością dziecka
oglądowa: obserwacja,pokaz

Środki dydaktyczne: magnetofon, płyta CD, instrumenty muzyczne perkusyjne: kołatki, grzechotki, bębenki, trójkąty, chusta animacyjna

Przebieg zajęć:
1. Powitanka -rymowanka B. Gawrońskiej.
Mało nas, mało nas, ( dzieci formują koło, trzymają się za ręce)
chodźcie do nas wszyscy wraz.
Krok do przodu i krok w tył, (dzieci wykonują krok w przód i krok w tył)
Żeby dzień wesoły był. ( podnoszą do góry złączone ręce)
2. Koła, kółka i kółeczka-zabawa inhibicyjno-incytacyjna.
Nauczyciel wymienia liczby od 2-10. Zadaniem dzieci jest utworzenie kół wiązanych, składających się z wymienionej przez nauczyciela liczby dzieci. Dzieci tworzą koła słysząc dźwięk tamburyna. Nauczyciel sprawdza poprawność wykonanego zadania, po czy dzieci tańczą przez chwilę w utworzonym kole w rytm słyszanej melodii. Dzieci, które nie weszły w skład kółek- liczba dzieci nie może być większa ani mniejsza niż podaje nauczyciel- stają z boku i klaszczą w rytm melodii.
3. Taniec w kole- zabawa integracyjna przy muzyce.
Nauczyciel zaprasza dzieci do wysłuchania melodii do której będą się za chwilę poruszać. Zwraca uwagę dzieci na zmianę rytmu w muzyce, który sygnalizuje zmianę w tańcu. Podczas ponownego słuchania melodii demonstruje ruchy wykonywane w tańcu. Następnie zaprasza dzieci do ustawienia się w jedno koło i podanie sobie rąk.
Nauczyciel wraz z dziećmi podejmują próbę zatańczenia układu tanecznego bez muzyki, najpierw powoli, następnie szybciej. Po 2-3 próbach próbują zatańczyć do muzyki
4. Grające koło- zabawa rytmiczna z instrumentami perkusyjnymi.
Dzieci siadają w kręgu. Nauczyciel rozkłada przed każdym dzieckiem instrument perkusyjny (kołatki, grzechotki, bębenki, trójkąty).
Nauczyciel prosi dzieci o wysłuchanie wyklaskanego przez niego rytmu,następnie o odtworzenie go na instrumentach. Nauczyciel wyznacza grupę dzieci, która odtwarza podany rytm. Przed każdym nowym rytmem podanym przez nauczyciela dzieci zmieniają instrument przesuwając się o jedno miejsce w prawo.
5. Nauczyciel rozkładając chustę animacyjną prosi dzieci, aby ustawiły się wkoło i złapały chustę za uchwyty. Następnie zaprasza do poruszania nią do góry i na dół, szybko lub wolno w zależności od rytmu słyszanej melodii. Następnie zaprasza o odliczenie do dwóch od wyznaczonego przez niego dziecka, po czym prosi „jedynki” o oddanie uchwytu chusty „dwójkom”. Dzieci -dwójki klękają i kładą chustę na podłodze, na którą wchodzą dzieci-jedynki. Dzieci - dwójki poruszają powoli chustą w górę i w dół, dzieci -jedynki poruszają się na chuście w rytm słyszanej melodii. Po chwili następuje zamiana miejsc.
6. Nauczyciel dziękuje dzieciom za wspólna zabawę i pyta, która zabawa najbardziej im się podobała i dlaczego oraz zapowiada utrwalenie poznanego tańca w kolejnych dniach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.