X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46960
Przesłano:

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela mianowanego ubiegającego się o stopień zawodowy nauczyciela dyplomowanego

PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA MIANOWANEGO UBIEGAJĄCEGO SIĘ O STOPIEŃ ZAWODOWY NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO

mgr Gabriela Traczyk - nauczyciel w Specjalnym Ośrodku
Szkolno-Wychowawczym w Makowie Podhalańskim

Imię i nazwisko: Gabriela Traczyk
Nazwa i adres placówki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Podhalańskim
Dyrektor:
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel mianowany
Data rozpoczęcia stażu: 01. 09. 2019r.
Czas trwania stażu: 2 lata 9 miesięcy
Planowana data zakończenia stażu: 31. 05. 2022r.

Cele:
•podniesienie jakości warsztatu pracy własnej oraz placówki
•rozwijanie umiejętności zawodowych
•uzyskanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego

Podstawa prawna:

•Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity – załącznik do obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 stycznia 2013 r. Dz.U. poz. 267),
•Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r.- Karta Nauczyciela ( Dz.U. 2018 r., poz. 967),
•Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczyciel (Dz.U. 2018 r., poz. 1574 ).

Czynności organizacyjne

Zapoznanie z procedurą awansu zawodowego
•Uaktualnienie przepisów prawa oświatowego dotycząca awansu nauczyciela;
•Uczestnictwo w szkoleniu dotyczącym zmian w procedurze awansu;
•Analiza powinności i wymagań niezbędnych do uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego i uwzględnienie ich w planie;
•Opracowanie planu rozwoju zawodowego;
•Sformułowanie wniosku spełniającego wymogi formalne i przedłożenie go Dyrektorowi wraz z planem rozwoju zawodowego.

Poznanie zasad funkcjonowania i organizacji szkoły
•Analiza dokumentacji szkolnej: statutu, regulaminów, wewnątrz szkolnego systemu oceniania, programu wychowawczo-profilaktycznego, itp.
•Poznanie wniosków z ewaluacji obszarów pracy szkoły;
•Analiza potrzeb i zainteresowań uczniów oraz reagowanie na zmiany.

Dokumentowanie realizacji planu rozwoju
•Analiza własnej pracy
doskonalenie warsztatu pracy;
•Pogłębianie wiedzy i umiejętności w drodze udziału w kursach i szkoleniach oraz samodzielne doskonalenie;
•Podejmowanie kolejnych zadań, nieujętych w planie rozwoju, jako wynik reagowania na nowe potrzeby uczniów oraz wynik dokonywanej ewaluacji własnej pracy;
•W razie konieczności sporządzenie aneksu do planu rozwoju;
•Monitorowanie realizacji planu- robienie notatek, sporządzanie sprawozdań cząstkowych.

Opracowanie sprawozdania z realizacji planu rozwoju
•Udział w szkoleniu dotyczącym procedury zakończenia stażu i sporządzenia sprawozdania i dokumentacji dla komisji kwalifikacyjnej;
•Dokonanie analizy własnego dorobku zawodowego w okresie stażu, zebranie i usystematyzowanie materiałów;
•Sporządzenie sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego i poddanie się ocenie dorobku zawodowego za okres stażu.

„Umiejętność wykorzystywania w pracy metod aktywizujących ucznia oraz narzędzi multimedialnych i informatycznych, sprzyjających procesowi ucznia się”

§ 8, ust. 3, pkt 1

Pogłębianie wiedzy na temat metod aktywizujących
•Korzystanie z artykułów w czasopismach pedagogicznych, na edukacyjnych portalach internetowych w celu inspiracji do ciekawych rozwiązań metodycznych.

Doskonalenie warsztatu i metod pracy z dzieckiem z autyzmem
•Udział w szkoleniu dotyczącym pracy z dzieckiem z autyzmem;
•Poznanie i stosowanie nowych metod;
•Samokształcenie, czytanie literatury przedmiotu

Stosowanie w codziennej pracy metod opartych na działaniu, przeżywaniu, odkrywaniu oraz poznawaniu
•Aktywizowanie dzieci podczas zajęć dydaktycznych i zabaw dowolnych – stosowanie metod aktywizujących

Korzystanie z technologii komputerowej i multimedialnej podczas codziennej pracy
•Wykorzystanie stron (platform) internetowych, oferujących narzędzia informatyczne i multimedialne dla nauczycieli;
•Wykorzystanie technik komputerowych do opracowania dokumentacji własnej i szkolnej: plan rozwoju zawodowego, plany miesięczne, sprawozdania, program autorski, ankiety, regulaminy, zgody, upoważnienia, itp.;
•Stosowanie technologii komputerowej do organizacji warsztatu pracy;
•Wykorzystanie internetu do zapoznawania się z ofertami szkoleń i warsztatów on-line;
•Korzystanie z zasobów internetu w celu realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczych (ciekawe artykuły, scenariusze, opisy nowatorskich metod w celu wzbogacenia warsztatu pracy);
•Opublikowanie planu rozwoju zawodowego, scenariuszy zajęć, uroczystości grupowych oraz przeprowadzonych imprez szkolnych na stronach portali edukacyjnych;
•Prowadzenie i aktualizowanie strony internetowej szkoły;
•Dostarczanie dokumentacji fotograficznej z wydarzeń w grupie w celu umieszczania ich na stronie internetowej szkoły

Poszerzanie umiejętności stosowania narzędzi multimedialnych
•Poznanie i wykorzystywanie platform e-learning;
•Przygotowanie warsztatów (zajęć otwartych) dla nauczycieli na temat wykorzystywania różnych narzędzi multimedialnych w pracy nauczyciela;
•Prowadzenie koła komputerowego z wykorzystaniem multimediów dostosowanych do wieku i zainteresowań dzieci.

„Umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, w tym przez prowadzenie otwartych zajęć, w szczególności dla nauczycieli stażystów i nauczycieli kontraktowych, prowadzenie zajęć dla nauczycieli w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego lub innych zajęć dla nauczycieli”

§ 8, ust. 3, pkt 2

Dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami
•Prowadzenie zajęć otwartych dla nauczycieli oraz dokonanie ich ewaluacji;
•Udostępnienie materiałów własnych nauczycielom w placówce;
•Opublikowanie na portalu internetowym Planu Rozwoju Zawodowego;
•Aktywna współpraca z nauczycielami innych przedmiotów dotycząca wspólnego opracowywania uroczystości szkolnych i przygotowywania konkursów.

Aktywny udział w pracach zespołu ds. ewaluacji oraz zespołu tworzenia dokumentacji szkoły
•Opracowanie wspólnie z innymi
nauczycielami planów pracy zespołu, harmonogramu spotkań, sporządzanie sprawozdań;
•Realizacja zadań związanych z pracą zespołu.

„Poszerzenie zakresu działań szkoły, a w szczególności dotyczących zadań dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych „

§ 8, ust. 3, pkt 3

Działalność społeczna – rozwijanie u dzieci uczucia empatii i pomocy potrzebującym
•Nawiązanie współpracy z pracownikami Hospicjum św. Łazarza w Krakowie – udział w kweście.

Pogłębienie wiedzy i umiejętności zawodowych w celu podniesienia jakości pracy własnej i placówki
•Aktywny udział w formach doskonalenia zawodowego wynikających z potrzeb własnych i placówki
•Współpraca z przedstawicielami policji, straży pożarnej w celu upowszechniania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach (pogadanki, pokazy);
•Współpraca z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.

Pełnienie roli organizatora i opiekuna wycieczek szkolnych i klasowych
•Organizowanie lub współudział w organizowaniu wycieczek

Współorganizowanie uroczystości szkolnych, imprez oraz spotkań integracyjnych promujących Ośrodek w środowisku
•Udział w organizowaniu uroczystości szkolnych wynikających z kalendarza imprez szkolnych;

Udział w projekcie ”Jestem aktywny i kreatywny”
•Prowadzenie zajęć z uczniami ze specjalnym potrzebami edukacyjnymi z muzykoterapii oraz zajęć teatralnych

Opracowanie scenariusza zajęć oraz udział w unijnym projekcie „MŁODZI ARCHITEKCI”
•Udział jako asystent w zajęciach dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych w warsztatach architektonicznych prowadzonych na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbywających się w 3 modułach tematycznych: „Projektujemy”, „Budujemy”, „Wizualizujemy”

Opracowanie i wdrożenie programu, innowacji lub innych działań dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych z oświatą, powiązanych ze specyfiką szkoły, w szczególności na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Opracowanie i wdrożenie programu własnego ATUT -„Akademia terapeutycznych umiejętności teatralnych”
•Stworzenie programu z doborem metod
•Prowadzenie zajęć dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, których celem jest rozwój aktywności twórczej Okres stażu

Opracowanie i wdrożenie innowacji- „Trening samodzielności”
•Prowadzenie zajęć dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w celu radzenia sobie w sytuacjach codziennych

„Wykonywanie zadań opiekuna stażu, opiekuna praktyk pedagogicznych, nauczyciela – doradcy metodycznego, przewodniczącego zespołu nauczycieli, koordynatora wolontariatu, koordynatora projektu”

§ 8, ust.3, pkt 4b

Pełnienie funkcji koordynatora wolontariatu „Pola nadziei”
•Udział w kweście na rzecz hospicjum.

Pełnienie funkcji koordynatora programu „Ogólnopolska sieć Edukacyjna”
•Udział w programie publicznej sieci telekomunikacyjnej, dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu- cykl szkoleń on-line

Pełnienie funkcji przewodniczącego zespołu technologii i komunikacji
•Podniesienie efektywności i jakości nauczania poprzez wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) oraz stosowanie elementów oceniania kształtującego w codziennej pracy nauczyciela

Plan ma charakter otwarty i może w trakcie realizacji podlegać modyfikacji.
Opracowanie: mgr Gabriela Traczyk

Zatwierdzam do realizacji: ........................................
miejscowość, data podpis i pieczęć dyrektora szkoły

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.