X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46915
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konkurs grupowy "Jesienne niespodzianki" dla dzieci 5-letnich

Temat: JESIENNE NIESPODZIANKI

Cel główny: utrwalenie wiadomości o jesieni zdobytych podczas zajęć i zabaw

Cele operacyjne: dziecko:
- potrafi wymienić aktualną porę roku i uzasadnić swój wybór
- potrafi rozwiązywać zagadki
- zna słownictwo związane z jesienią
- czyta wyrazy w sposób globalny
- rozpoznaje barwy jesieni
- udziela odpowiedzi na pytania
- dzieli wyrazy na sylaby
- współdziała w grupie i podporządkowuje się przyjętym zasadom
- dokonuje analizy i syntezy wzrokowej
- rozpoznaje dary jesieni po dotyku i smaku
- wie do czego wykorzystywane są owoce
- układa rytmy
- potrafi rywalizować i godzi się z porażką

Forma pracy: konkurs

środki dydaktyczne: obrazki z warzywami i owocami, jesienne liście, dary przyrody: jarzębina , kasztan, szyszka, gruszka, jabłko, śliwka, burak, marchew, puzzle z grzybami, zagadki, białe nakładki, napisy, mazaki

Przebieg:
1. List od tajemniczego gościa Jesieni
2. Zadania ukryte w balonach:
- posegregować owoce i warzywa
- czyj to liść i owoc? ( kasztanowiec, dąb, jarzębina)
- ułożyć puzzle – pocięte grzyby jadalne i trujące – rozpoznać i nazwać
- zagadki na temat jesieni
- czarodziejski worek – rozpoznać dary jesieni po dotyku
- rozpoznać owoce po smaku
- z czego można zrobić kompot?
- dopasować obrazki do aktualnej pory roku
- ułożyć rytmy z liści
- losowanie jesiennych darów przyrody i podział na sylaby
- globalne odczytanie wyrazów warzyw i owoców

3. Podliczenie punktów
4. Wręczenie dyplomów i nagród

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.