X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46867
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kodujemy figury

Scenariusz zajęć
Temat: Kodujemy figury
Cel główny:
• Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych poprzez wprowadzenie podstaw kodowania
Cele operacyjne:
Dziecko:
• Tworzy zbiory figur geometrycznych według określonego kodu podanego przez nauczyciela, np. wielkość i kolor, kolor i kształt, kształt i wielkość wykorzystując narzędzie zaznaczenie z tablicy multimedialnej
• Porusza się w otoczeniu zgodnie z podanym kodem słownym (np. do przodu idź, do tyłu idź, obróć się, w prawo idź, w lewo idź, podskakuj z nóżki na nóżkę) i kodem obrazkowym (koło- ustawienie w parze, kwadrat- podskoki, trójkąt- tupanie nogami, prostokąt- siad skrzyżny na dywanie) przez nauczyciela
Metody:
• słowna ( rozmowa, objaśnienia, wypowiedzi dzieci)
• percepcyjna (pokaz)
• czynna (zadań stawianych do wykonania)
• pedagogiki zabawy
Formy organizacji:
• grupowa
• indywidualna
Środki wspierające aktywność dzieci: odtwarzacz CD, kartki z figurami geometrycznymi - koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt, płyta CD z muzyką, tablica interaktywna, prezentacja multimedialna do tablicy interaktywnej.
Przebieg zajęć:
1. „Kolorowe figury”- słuchanie krótkiej bajki opowiadanej przez nauczyciela z wykorzystaniem klocków Dienesa. Rozmowa z dziećmi na temat usłyszanej bajki.
2. „Zawrót głowy z figurami”- zabawa ruchowa.
Dzieci poruszają się po sali w rytm tamburyna i wykonują polecenia zawarte w danej figurze, np. koło- łączą się w pary, kwadrat- podskakują w parze, trójkąt- tupią nogami o dywan w parach, prostokąt- siadają na dywanie w siadzie skrzyżnym.
3. „Kodujemy figury"- zabawa z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.
Zadaniem dzieci jest zaznaczenie pętelką zbioru figur geometrycznych według określonego kodu podanego przez nauczyciela: wielkość i kolor, kolor i kształt, kształt i wielkość.
4. Zabawa muzyczno- ruchowa do piosenki "Zagadkowa piosenka" wg idei Klanza.
Dzieci naśladują gesty pokazywane przez nauczyciela i poruszają się według kodu zawartego w piosence: do przodu idź, do tyłu idź, obróć się, w prawo idź, w lewo idź, podskakuj z nóżki na nóżkę.
5. Podziękowanie za udział w zajęciach, podsumowanie zajęć. Wypowiedzi dzieci na temat, czego nauczyły się w trakcie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.