X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46822
Przesłano:

Określanie form gramatycznych rzeczowników

Cele lekcji:
Po lekcji uczeń potrafi:
• Prawidłowo odmieniać rzeczowniki przez przypadki w liczbie pojednyczej i mnogiej.
• Odnaleźć w tekście rzeczowniki.
• Oddzielać temat od końcówki rzeczownika.
• Poprawnie określać formy gramatyczne rzeczowników.

Metody pracy:
• Programowe: praca z tekstem, metoda ćwiczeń praktycznych.
• Podające: rozmowa sterowana.

Środki dydaktyczne:
• Przygotowane przez nauczyciela ćwiczenia gramatyczne.

Przebieg zajęć:
1. Zapis tematu. Przygotowanie do zajęć.
2. Przypomnienie podstawowych informacji dotyczących odmiany rzeczowników.
3. Nauczyciel zapisuje na tablicy tekst ćwiczenia Następnie uczniowie podchodzą kolejno do tablicy i wypisują kolejne rzeczowniki i określają ich formy.
Ćw. 1. Wypisz rzeczowniki, określ ich formy gramatyczne, oddziel temat od końcówki.
Celem światowych olimpiad jest rozbudzenie zainteresowania sportem we wszystkich krajach. Aby wpoić dzieciom zainteresowanie do sportu, daje się im szansę spotkania z zawodnikami z całego świata.
4. Zapis polecenia 2. Nauczyciel podaje uczniom rzeczowniki. Dzieci odmieniają je przez przypadki i liczby.
Ćw. 2. Odmień w l.poj. i l.mn. rzeczowniki:
Samolot, płyta, lotnictwo.
Oddziel tematy od końcówek, wypisz oboczności.
5. Zapis pracy domowej.
Odmień przez przypadki i liczby rzeczowniki: wieczór, góra, wąż, anioł, stół.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.