X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46772
Przesłano:

Gliniane cuda - zajęcia z ceramiki. Plastyczne zabawy od przedszkola do 8 klasy

Temat dnia: Gliniane cuda – zajęcia z ceramiki
Przedmiot: Edukacja plastyczna – Ceramika
Cele ogólne:
Dziecko:
- potrafi dobrze zorganizować pracę plastyczną w formie w przestrzennej
- poznaje nowe techniki plastyczne
- doskonali sprawność manualną
- buduje dziecięcą wiedzę o świecie przyrodniczym i geologii
- rozwija umiejętność prezentacji swoich przemyśleń
- wprowadzone w świat wartości estetycznych, rozwija umiejętność wypowiadania się poprzez sztukę
- kształci umiejętności posługiwania się środkami plastycznymi
- rozwija wyobraźnię plastyczną
Cele szczegółowe:
Dziecko:
– potrafi wykonać przestrzenną formę plastyczną w glinie ceramicznej przy użyciu rąk i prostych narzędzi
- sprawnie wykleja i formuje zaprojektowane kształty ( miseczki, kwiaty, serduszka itp.)
- tworzy ciekawe wzory rysunkowe na powierzchni wylepionego przedmiotu
- nabywa umiejętność kompozycji i prezentacji swojej pracy
- starannie wykańcza pracę
Metody:
Metody oparte na obserwacji – pokaz zdjęć prac wykonanych w glinie
Metody oparte na słowie- opis techniki – praca w glinie i proces technologiczny ceramiki ( forma miękka, wypał, szkliwienie), kompozycji formy przestrzennej, Metody oparte na praktycznym działaniu – ekspresja, konkretna praca przy formowaniu rzeźby lub płaskorzeźby ceramicznej

Formy:
Praca indywidualna dziecka
Środki dydaktyczne:
Zdjęcia rzeźb ceramicznych, glina szamotowa biała, podkładki , narzędzia ceramiczne, patyczki, materiały do frotażu

Przebieg zajęć:
1. Gliniane cuda - wprowadzenie do tematu zajęć.
2. Omówienie techniki pracy w ceramice.
3. Podanie tematu pracy
4. Omówienie etapów wykonania pracy.
5. Wykonanie prac przez dzieci . Formowanie kształtu zaprojektowanego przez dziecko, ozdobienie poprzez rysunek wykonany na powierzchni przedmiotu lub wykonanie zabiegu frotażu.
6. Omówienie prac i ocena prac
7. Wypalenie, wyszkliwienie i powtórne wypalenie prac dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.