X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46357
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mamo - zabawy przy piosence. Scenariusz zajęcia dla 5 latków

Temat: „Mamo”- zabawy przy piosence.
Cele ogólne:
•zapoznanie dzieci z tekstem i melodią piosenki,
•rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej,
•rozwijanie aktywności muzyczno – ruchowej
•czerpanie radości ze wspólnych zabaw przy muzyce
• wdrażanie do reagowania na polecenia nauczycielki

Cele szczegółowe:
Dziecko potrafi:
•rozpoznawać brzmienie instrumentów perkusyjnych,
•zrytmizować tekst
•reagować na zmiany dynamiki, tempa dźwięku
•słuchać w skupieniu piosenki,
•umiejętnie łączyć ruch z muzyką,
•zapamiętać i odtwarzać układ ruchowy,

Formy: śpiew zbiorowy, słuchanie muzyki, ruch przy muzyce,
Metody: słowna, oglądowa, czynna
Pomoce : piosenka „Mamo” muz. i sł. M. Tomaszewska, apaszki, instrumenty perkusyjne: tamburyno, grzechotki, bębenek, klawesyn

PRZEBIEG :
1.Zabawa na powitanie „Zabawy czas”
Dzieci ustawione w kole, mówią tekst i wykonują gesty i kroki:
Zaczynamy nasze zajęcia – / klaszczą w ręce/
Chodź do koła ,zabawy czas –/kręcą się wokół własnej osi/
Podajmy sobie ręce obie – /podają sobie najpierw jedną potem drugą rękę/
Zabawy, zabawy czas- /maszerują po obwodzie koła/

2.Rozwiązanie zagadki
Kto nas kocha tak jak nikt
i ochrania całym sercem?
I do kogo można przyjść
z każdym smutkiem jak najprędzej?
/ MAMA /
3.Słuchanie piosenki „Mamo” (muz. i sł. M. Tomaszewska)

Chcę całować twe policzki mamo miła
Pragnę twego ciepła, chcę byś mnie tuliła
Jesteś taka delikatna, jak płomień świecy
I tak bliska memu sercu jak nikt na świecie.
W oknie światło gdy w pokoju ze mną jesteś.
W duszy światło gdy się grzeję twoim ciepłem
Bardzo tego pragnę abyś wciąż zdrowa była,
Bo ja bardzo ciebie kocham mamusiu miła.
Mamo, mamo, mamo, mamo,
Mamo, mamo, mamo, mamo, mamo
Mamo.
Chcę całować twe policzki mamo miła
Pragnę twego ciepła, chcę byś mnie tuliła
Jesteś taka delikatna, jak płomień świecy
I tak bliska memu sercu jak nikt na świecie

4.Rozmowa na temat piosenki
•Co chce zrobić dziecko?
•Czego pragnie?
•Jaka jest mama?
•Co jaśnieje przy jej obecności?

5.Zabawa inscenizowana z piosenką (dzieci mają kolorowe apaszki)

Chcę całować twe policzki mamo miła / idą trzymając się za ręce po obwodzie koła w jedną stronę/
Pragnę twego ciepła, chcę byś mnie tuliła / kroki środka koła ręce podnoszą do góry ,obrót wokół siebie /
Jesteś taka delikatna, jak płomień świecy / wymachy na boki chusteczkami w górze/
I tak bliska memu sercu jak nikt na świecie. /powrót do dużego koła, obrót wokół siebie/
W oknie światło gdy w pokoju ze mną jesteś. /wiatraczki w parach w jedną stronę/
W duszy światło gdy się grzeję twoim ciepłem /wiatraczki w parach w drugą stronę/
Bardzo tego pragnę abyś wciąż zdrowa była, /jedno dziecko kuca drugie wykonuje wymachy chusteczką/
Bo ja bardzo ciebie kocham mamusiu miła. /zmiana drugie dziecko wykonuje wymachy chusteczką/

Mamo, mamo, mamo, mamo, / rysują w powietrzu duże koła na zmianę raz jedno raz drugie dz./
Mamo, mamo, mamo, mamo, mamo /wszystkie dzieci machają chusteczkami/
Mamo.
Chcę całować twe policzki mamo miła /j.w/
Pragnę twego ciepła, chcę byś mnie tuliła
Jesteś taka delikatna, jak płomień świecy
I tak bliska memu sercu jak nikt na świecie

6.Słuchanie dźwięków instrumentów perkusyjnych. Rozpoznawanie i nazywanie usłyszanych instrumentów

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.