X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46350
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Warzywa znane i lubiane. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć dydaktycznych 6.10.2020
Temat globalny : Warzywa znane i lubiane
Temat zajęć: 3 warzywa
Wiek : 6 lat
Cele ogólne:
− zapoznanie z zapisem cyfrowym liczby 3,
− rozwijanie sprawności fizycznej
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- rozpoznaje i nazywa cyfry: 1, 2, 3,
− aktywnie uczestniczy w ćwiczeniach
- dzieli nazwy obrazków na sylaby i głoski
- rozwija spostrzegawczość i umiejętność skupienia się
Metody : oglądowa, słowna, ćwiczeń, samodzielnych doświadczeń
Forma : indywidualna, zbiorowa
Środki dydaktyczne: nagranie piosenki o tematyce jesiennej, paski zielonej bibuły, warzywa, ich sylwety, kartoniki: z krążkami (od 1 do 3), z cyframi: 1, 2, 3, karty pracy, cz. 1, s. 52, 53, 54.
Obszary podstawy programowej : I 3, I 5, I 8, IV 2, IV 8, IV 15, IV 18

Przebieg zajęć :

1. Ćwiczenia oddechowe – Jesienny wietrzyk w ogródku.
Nauczyciel pyta dzieci, w jakim miejscu możemy zobaczyć wszystkie warzywa (ogródek lub działka). Potem rozdaje im paski zielonej bibuły, która będzie trawą w ogrodzie. Najpierw dzieci wąchają ją – wciągają powietrze nosem, a wypuszczają ustami. Następnie dzieci zamieniają się w wiatr i dmuchają w bibułki z różnym natężeniem (mocniej i słabiej).
1. Zabawa rozwijająca spostrzegawczość – Zgadnij, które warzywo zniknęło.
Dzieci siedzą w kole. Nauczyciel układa warzywa w środku koła. Dzieci nazywają je i zapamiętują. Potem chętne dziecko odwraca się, a nauczyciel chowa jedno z warzyw. Zadaniem dziecka jest odgadnąć, które warzywo zostało schowane.
2. Układanie schematów i modeli nazw obrazków.
3. Nazywanie warzyw, których sylwety są umieszczone na tablicy - Dzieci podają nazwy warzyw umieszczonych na tablicy, dzielą je na sylaby i na głoski.
4. Liczenie sylwet warzyw- Dzieci liczą warzywa i umieszczają kartoniki z krążkami lub z cyframi 1, 2 przy obrazkach warzyw umieszczonych na dole tablicy.
5. Pokazanie i omówienie wyglądu cyfry 3.
− Do czego jest podobna?
- Pokaz prawidłowego kreślenia cyfry 3 przez nauczyciela.
- Kreślenie cyfry 3 w powietrzu, na podłodze, na plecach kolegów lub koleżanek.
- Umieszczenie kartoników z cyfrą 3 przy obrazkach warzyw, przy których są kartoniki z trzema krążkami

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.