X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46253
Przesłano:

Jak zaplanować podróż? Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć edukacji matematycznej kl. III

Czas trwania: ok. 45 minut.

Temat : Jak zaplanować podróż?

Cele główne lekcji:

• dekodowanie hasła ukrytego w łamigłówce
• obliczanie odległości pomiędzy wskazanymi punktami oraz na rysunku schematycznym
• wykonywanie działań na dodawanie i odejmowanie w zakresie 100
• wyznaczanie kierunków na mapie
• wykonanie rysunku schematycznego
• odczytuje wskazane nazwy obiektów i odległości na
mapie;
• wprowadzenie pojęć „tam i z powrotem”, „bak benzyny”,
„tankowanie”, „kanister”;
• przypomnienie pojęcia „kwadrans”
• wykonywanie obliczeń zegarowych

Cele szczegółowe:
Uczeń:
• potrafi odkodować hasło zaszyfrowane w łamigłówce
• oblicza odległości pomiędzy wskazanymi punktami
• potrafi wykorzystać w obliczeniach rysunek schematyczny
• dodaje i odejmuje w zakresie 100
• prawidłowo określa kierunki na mapie
• potrafi przy pomocy nauczyciela wykonać rysunek schematyczny
• potrafi odczytać informacje naniesione na mapę
• zna pojęcia „tam i z powrotem”, „bak benzyny”,
„tankowanie”, „kanister”;
• zna pojęcie „kwadrans”, wykonuje obliczenia
• potrafi dokonać prostych obliczeń zegarowych.
Metody pracy : podająca, aktywizująca, praktycznego działania
Formy pracy : indywidualna, zbiorowa

Środki dydaktyczne: tabela z zakodowanym hasłem, tabele z kodem do hasła, rekwizyty ( mapa, plecak, buty sportowe), MULTIBOOK Nasz Elementarz matematyka klasa 3 cz.3, zeszyt do edukacji matematycznej, karta pracy nr 1 i nr 2, platforma edukacyjna SQULA, podstawowe przybory szkolne.
Przebieg zajęć:
I. Część wstępna:
1. Nauczyciel przedstawia uczniom tabelę z zakodowanym hasłem oraz tabele z kodem. Zadaniem uczniów jest odkodowanie hasła ukrytego w pierwszej tabeli za pomocą drugiego rodzaju tabel. Uczniowie odgadują hasło: PLAN PODRÓŻY.
2. Nauczyciel pyta uczniów co jest potrzebne, aby wyruszyć w podróż i przedstawia uczniom przyniesione przez siebie rekwizyty.
Część II - właściwa:
3. Następnie dzieci wykonują kartę pracy nr 1, na której zaznaczają przedmioty, które będą im potrzebne podczas dalekiej podróży. Na końcu nauczyciel nawiązuje do dalszej części zajęć, aby wyruszyć w daleką podróż należy ją przede wszystkim dobrze zaplanować.
4. Rozwijanie umiejętności planowania podróży poprzez rozwiązywanie zadań z Naszego Elementarza matematyki klasa 3 cz.3 .
Uczniowie wykonują zadanie nr 1, zadanie nr 2, zadanie nr 4, a także zadanie nr 5 oraz kartę pracy nr 2 do tego zadania.
Część 3 - końcowa:
6. Potyczki matematyczne - Mierzenie odległości. Zadania zamieszczone są na platformie edukacyjnej SQULA.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.