X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 45737
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Usprawnienie percepcji wzrokowej. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć
Usprawnienie percepcji wzrokowej

Charakterystyka grupy: oddział przedszkolny, grupa 4-latków

Cele:
-stymulowanie percepcji wzrokowej,
-ćwiczenia pamięci,
-rozwijanie spostrzegania wzrokowego,
-doskonalenie motoryki małej,
- doskonalenie procesów uwagi i koncentracji

Metoda pracy:
-elementy integracji sensorycznej
-ćwiczeniowa, czynna

Czas trwania zajęć: 20 minut

Pomoce dydaktyczne:
-plansza z figurami do wycięcia;
-duża ilustracja do pokazania dzieciom;
-pocięte widokówki/wydrukowane obrazki;
-klocki

Przebieg zajęć:
1. Powitanie. Dzieci wraz z nauczycielem witają się piosenką:
„Dzień dobry, witam Was! Zaczynamy, już czas!
Jestem ja, jesteś Ty, raz dwa i trzy!”
2. Zabawa ruchowa
Dzieci ściągają kapcie. Lewy but wkładają do pudełka, a prawy – ustawiają pod ścianą. Każde dziecko po kolei losuje z pudła but i dopasowuje go do tych, które znajdują się pod ścianą.
3. Wyszukiwanie takich samych kształtów geometrycznych
Dzieci wycinają figury i następnie segregują je ze względu na kształt.
4. Zapamiętywanie przedmiotów
Nauczyciel pokazuje dzieciom duży obrazek. Dzieci patrzą na niego przez chwilę i próbują zapamiętać jak najwięcej przedmiotów, jakie znajdują się na ilustracji. Następnie, nauczyciel zakrywa obrazek i pyta dzieci, jakie przedmioty zauważyły.
5. Układanie obrazka z części bez wzoru
Kładziemy przed dziećmi pocięte widokówki, czy też wydrukowane obrazki. Zadaniem dzieci jest ułożenie rozsypanych puzzli i opowiedzenie, co się znajduje na obrazku.
6. Układanie klocków wg wzoru
Dzieci siadają w kółku, a nauczyciel układa wzór z klocków. Zadaniem dzieci jest odwzorowanie wzoru ułożonego przez nauczyciela.
7. Podsumowanie zajęć i pożegnanie. Nauczyciel dziękuje dzieciom za zajęcia i żegna się z nimi.

Na podstawie: „Terapia pedagogiczna” E. Skorek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.