X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 45623
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Poznajemy pracę fryzjera - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć w grupie 5-latków Data 26.10.2020r.

Temat globalny: Poznajemy różne zawody - fryzjer

Temat dnia: Narzędzia i przybory fryzjerskie

Cele ogólne:
• Poznanie narzędzi i przyborów potrzebnych do pracy
fryzjerowi,
• Nazywanie czynności wykonywanych przez fryzjera: mycie,
suszenie, obcinanie modelowanie włosów.

Cele operacyjne:
dziecko:
• Wymienia przybory i narzędzia fryzjerskie,
• Zna czynności wykonywane przez fryzjera: mycie, suszenie,
obcinanie modelowanie włosów,
• Wypowiada się na dany temat całymi zdaniami,
• Utrwala nazwy liczebników głównych i porządkowych,
• Doskonali liczenie w dostępnym zakresie,
• Rysuje postać ludzką z uwzględnieniem jak największej
liczby elementów: oczy, uszy, rzęsy itp.

Metody pracy:
• Słowna,
• Zadaniowa,
• Twórcza,
• Samodzielnych doświadczeń.

Formy pracy:
• Indywidualna,
• Zbiorowa.

Środki dydaktyczne: przybory i narzędzia fryzjerskie: szczotki, grzebienie, suszarka, lusterko itp., zagadka Bożeny Formy „Fryzjer”, karta pracy „Lusterko”, kredki ołówkowe, tamburyno.

Przebieg zajęć:

1.Zabawa orientacyjno-porządkowa „Marmurki”
Bieg swobodny, na hasło „Marmurki” dzieci nieruchomieją w różnych
pozach.

2.Zabawa ruchowa „Znajdź osobę, która....”
Dzieci biegają swobodnie po sali przy akompaniamencie tamburyna, na przerwę w muzyce zatrzymują się i dobierają się w grupy według poleceń nauczycielki np. „Znajdź osobę, która ma taki sam kolor włosów co ty”.

3. Rozwiązanie zagadki Bożeny Formy „Fryzjer”.

4.Zabawa dydaktyczna „Kącik fryzjerski”.
- Nazywanie przyborów i narzędzi fryzjerskich,
- Nazywanie czynności wykonywanych przez fryzjera: mycie,
suszenie, obcinanie modelowanie włosów,
- Kształtowanie nawyku wypowiadania się na dany temat całymi
zdaniami.

5.Zabawy na materiale słownym:
- Analiza i synteza sylabowa wyrazów związanych z tematem,
- Wyróżnianie nagłosu.

6.Zabawa dydaktyczna „Zgadnij czego brakuje”
- Rozwijanie pamięci i spostrzegawczości wzrokowej,
- Utrwalanie nazw liczebników głównych i porządkowych,
- Doskonalenie liczenia w dostępnym zakresie.

7.Praca plastyczna „Lusterko”.
- Rysuje postać ludzką z uwzględnieniem jak największej liczby
elementów: oczy, uszy, rzęsy itp.,
- Ozdabianie w dowolny sposób ramki lusterka.

8.Ewaluacja zajęć
- Wystawa prac – rozmowa na ich temat,
- Wspólna zabawa przy piosence „Stonoga”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.