X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4538
Przesłano:
Dział: Języki obce

Konspekt lekcji języka niemieckiego: Die Zahlen bis 20

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

· Klasa pierwsza gimnazjum
· 2 godziny tygodniowo (grupa początkująca)

Temat lekcji: „DIE ZAHLEN BIS 20”

CELE KOMUNIKCYJNE: Uczniowie potrafią liczyć do 20, zapytać o numer telefonu oraz podać swój numer telefonu.
CELE LEKSYKALNO-GRAMATYCZNE: Poznanie i utrwalanie liczebników głównych do 20.
Ćwiczenie poprawnej wymowy i pisowni.
MATERIAŁY DYDAKTYCZNE: podręcznik, ksiązka ćwiczeń, kaseta, dodatkowe ćwiczenia leksykalne, plansze.
FORMY SOCJALNE: plenum, praca w parach, praca samodzielna.

Tabela:

L.p.
PRZEBIEG LEKCJI
CZAS
FORMA SOCJALNA
MATERIAŁY

1. Lekcje rozpoczynamy od rozgrzewki językowej.
Seria podstawowych pytań typu:Wie heißt du? Was magst du? Wie ist deine Schwester?
5 min.
Plenum

2. Uczniowie zapisują datę i temat lekcji ”Die Zahlen bis 20”. Nauczyciel prezentuje uczniom zasady tworzenia liczebników głównych do 20. Uczniowie ćwiczą wymowę powtarzając liczebniki za lektorem.
15 min.
Nauczanie frontalne, plenumpraca samodzielna
Tablica, plansze, kaseta

3. Uczniowie odpowiadają na pytanie nauczyciela Wie ist deine Telefonnummer? Wie ist deine Handynummer?
Pracują w parach zadając sobie te same pytania i odpowiadając na nie.Następnie wykonują ćwiczenia ze słuchu 5 i 6 z podręcznika strona 36.
8 min.
Plenum, praca w parach ,praca samodzielna. Kaseta, podręcznik

5. Uczniowie pracują w parach wykonując ćwiczenie utrwalające liczebniki główne. Uczniowie dyktują sobie nawzajem szereg liczb zgodnie z instrukcją. Poprawnie zrozumienie szeregu liczb pozwoli na wykonanie rysunku.
6 min.
Praca w parach. Ćwiczenie dodatkowe (kserokopia)

6. Ćwiczenia podsumowujące: „łańcuszek liczb”, „szyfr” „wierszyk z liczbami”.Zadanie domowe : Książka ćwiczeń, ćwiczenie 14 i 15 strona 13/14
8 min.
Plenum. Dodatkowe ćwiczenie leksykalne (kserokopia)

7. Ewaluacja: uświadamiamy uczniom, czego się nauczyli.Rozdajemy ucziom buźki uśmiechnięte i smutne i prosimy o ocenienie zajęć. Uczniowie zostawiają na ławce jedną z buziek.
3 min.
Plenum

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.