X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44791
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konspekt zajęć kształtujących kreatywność

Konspekt zajęć kształtujących kreatywność dla grupy „stokrotki”

Cele główne:
-rozwój wyobraźni
-umiejętność łączenia doznań zmysłowych z materiałem
-odrywanie efektów łączenia form oraz kolorów

Cele operacyjne:
Dziecko:
-ćwiczy motorykę małą
-rozwija zmysł estetyczny
-umie gospodarować przestrzeń pracy
-umie określić jakie zmysł odpowiada za jakie doznania

Metody pracy:
- słowna
-oglądowa
-aktywna

Formy pracy:
-grupowa
-indywidualna

Środki dydaktyczne:
Cerata, mąka ziemniaczana, jajka, woda, farby, brokat, cekiny, kolorowy piasek, fartuchy ochronne, drewniane nożyki i wałki, drewniane patyczki, pianka do golenia, ilustracje

Przebieg zajęć:
1. Nauczyciel wita się z uczniami za pomocą pluszowego misia, pyta o ich samopoczucie i o to co najbardziej lubią robić po przedszkolu.
2. Pluszowy misiu opowiada o swojej ostatniej przygodzie z plasteliną prezentują ilustrację swojej pracy, a także zdradza dzieciom, że bardzo lubi słodkie babeczki, również pokazując zdjęcie jego ulubionych przysmaków.
3. Dzieci siadają do stolików, każda grupa otrzymuje pojemnik mąki ziemniaczanej, dwa jajka, butelkę ciepłej wody oraz piankę do golenia.
4. Nauczyciel proponuje, aby dzieci w dowolny sposób połączyły ze sobą powyższe składniki i sprawdziły jaki materiał im z tego powstanie.
5. Z połączonych składników dzieci ulepiły ciasto przypominające w dotyku ciastolinę.
6. Każde dziecko dostało wydzieloną część ciasta i z dowolny sposób mogły je ozdobić i zabarwić, mieszając ze sobą farby, dodając brokat, kolorowy piasek i cekiny.
7. Każde dziecko mogło ze swojego kolorowego ciasta ulepić dowolną rzecz, używając do tego dłoni, drewnianych patyczków, wałków oraz nożyków.
8. Po skończonej pracy każdy po kolei prezentował swoją pracę, reszta grupy miała za zadanie zgadnąć czym jest powstała rzecz oraz jakimi materiałami została ozdobiona.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.