X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44609
Przesłano:

Terapia ręki. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć- terapia ręki

Temat: Wzmacnianie mięśni posturalnych oraz kończyny górnej- zestaw ćwiczeń.

Cel zajęć:
• Rozwijanie motoryki dużej
• Doskonalenie koordynacji
• Kształtowanie świadomości ciała
• Wzmacnianie obręczy barkowej i mięśni ręki

Czas zajęć: 30 min.

Przebieg zajęć:
1. Przekręcanie głowy w prawą, w lewą stronę, do przodu i do tyłu. Powtarzamy kilka razy.
2. Chodzenie z wysokim unoszeniem kolan.
3. Stanie w miejscu, wyrzucanie nóg do przodu (kopanie w przestrzeń).
4. Stanie w miejscu boksowanie rękami do przodu, kolejno nad głową, z prawej strony , z lewej strony.
5. Krążenie ramionami: najpierw prawa ręka 10 razy, potem lewa ręka 10 razy, kolejno obydwie ręce 10 razy.
6. Pajacyki 15 razy.
7. Oklepywanie własnymi rękami całego ciała zaczynamy od: głowa, policzki, ramiona, klatka piersiowa, brzuch, biodra, całe nogi do stóp i z powrotem nogi, pupa i plecy. Kolejno mocna strzepujemy ręce, kilka razy zaciskamy dłonie, potem pocieramy.
8. Rozpychanie futryny. Dziecko stoi w drzwiach, ręce są na bok i wywierają nacisk na futrynę. Wytrzymujemy 10 sek. Powtarzamy 5 razy.
9. Krążenie tułowia. Ręce na biodrach. 10 razy w prawą stronę. 10 razy w lewą stronę
10. Przeskakiwanie przez przeszkodę. Do przodu 10 razy i do tyłu 10 raz.
11. Przysiada 15 razy. Ręce wyciągnięte do przodu.
12. Obracanie się w pozycji stojącej w lewą stronę i w prawą stronę. Ręce ugięte na wysokości ramion.
13. Pompki o ścianę. Pozycja stojąca. Dziecko oddalone jest od ściany na długość rąk. Ręce wyprostowane oparte o ścianę na wysokości ramion. Nogi razem, wyprostowane, pięty przylegają do ziemi. Dziecko pracując na rękach przyciąga brodę do ściany. 2 serie po 10 razy.
14. Poruszanie się po pokoju jak duży kot, krab/pająk. Kilka długości pokoju.
15. Na panelach lub płytkach obracanie się na pupie w prawą i lewą stronę. Dziecko odpycha się rękami. Kolejno ślizganie się na pupie w przód i tył.
16. Pełzanie /przesuwanie się na brzuchu do przodu i do tyłu. Dziecko odpycha się rękami i nogami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.