X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44155
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Na wiosennej łące - pszczoły

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

TEMAT: Na wiosennej łące- pszczoły.
GRUPA: 3 LATKI
DATA: 31.05.2019
PODSTAWA PROGRAMOWA: PP I/5, PP II/10, PP II/11, PP III/8, PP IV/7, PP IV/12, PP IV/18
CELE OGÓLNE:
- utrwalenie wiadomości z zakresu ochrony przyrody;
- poznawanie życia oraz zwyczajów pszczół;
CELE SZCZEGÓLOWE:
- wymienia podstawowe sposoby ochrony przyrody;
- rozwija umiejętności właściwego segregowania śmieci- papier, szkło, plastik;
- rozróżnia wybrane owady,
- wie jak wygląda pszczoła;
- rozumie jak powstaje miód,
- potrafi wymienić właściwości miodu;
- wie kim jest pszczelarz;
METODY:
- czynna: zadań stawianych do wykonania,
- oglądowa: ilustracje,
- słowna: rozmowa, instrukcja, polecenie
FORMA: zbiorowa, grupowa, indywidualna
POMOCE: ilustracje wybranych mieszkańców łąki (biedronki, bociany, żaby, ślimaki, mrówki, pszczoły, śmieci, pojemniki do segregacji śmieci, śmieci, kubeczki papierowe dla każdego dziecka w 4 rodzajach (bociany, żabki, pszczoły, ptaki), „lizaki” z powiększonymi ilustracjami bociana, żaby, pszczoły i ptaszka, płyty CD, magnetofon, chusta Klanzy, kolorowe linki, woreczki gimnastyczne, kółka gimnastyczne, tunel, karton, miód, wafle ryżowe lub andruty, przedmioty związane z pracą pszczelarza ( ilustracje: plaster miodu, odkurzacz, kombinezon), kwiaty zapachowe, klaser z owadami, lupy.

PRZEBIEG ZAJĘCIA:
Powitanie.
1. „Tworzymy koło”- płyta CD „Rymowanki Zapraszanki” Ewa Stadtmuller
2. „Budujemy ciszę”- płyta CD „Rymowanki Zapraszanki” Ewa Stadtmuller
3. Powitanie
4. Zagadka muzyczna wprowadzająca do zajęć piosenka pt. „Zapraszamy Cię na łąkę” Tęczowa Muzyka Monika Kluza – Maraton artystyczny
5. Zaproszenie dzieci na spacer na łąkę. Spacer po łące, która jest piękną, kolorowa i na której mieszkają różne owady- biedronki, mrówki, pszczoły. Łąka jest piękna, pachnąca kwiatami- dzieci wymieniają jakie owady zamieszkują łąkę. Następnie dzieci proszone są o zamknięcie oczu- na łące pojawiają się śmieci. Rozmowa na temat tego co się stało. Czy to przeszkadza mieszkańcom łąki?
6. Segregacja śmieci do odpowiednich pojemników.
7. „Koncert na łące”- każde z dzieci otrzymuje papierowy kubeczek, który w środku ma wklejony obrazek: a. bociana, b. żabki, c. ptaszka, d. pszczoły. Nauczyciel podnosi „lizak” z wybranym mieszkańcem łąki, a te dzieci które mają je w kubeczku naśladują odgłosy wybranego mieszkańca łąki.
8. Zagadka: Latem krążę, ile sił, zbieram z kwiatów złoty pył.
9. Rozmowa kierowana na temat pszczół, pszczelarza, prezentacja przyborów którymi posługuje się pszczelarz. Prezentacja ilustracji wyjaśniających różnice między pszczołą a osą.
10. Zabawa manipulacyjna „Kwiatki”- tworzenie z kolorowych lin kwiatów.
11. Zabawa ruchowa „Pracowite pszczółki” – przejście po linie z woreczkiem, przejście po ławeczce, przejście przez tunel, ułożenie woreczków w „plastrze miodu” utworzonego z kolorowych kółek.
12. Poczęstunek wafelkami z miodem „Zjadaj miód” – ABC Muzyczne Zabawy Czterolatków.
13. Podziękowanie za zajęcia- wręczenie każdemu dziecku pszczoły – dzieci, którym podobały się dzisiejsze zajęcia przyklejają pszczółki na plastrze miodu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.