X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 43937
Przesłano:
Dział: Języki obce

Sweets - słodycze. Konspekt lekcji z języka angielskiego

KONSPEKT E-LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klasa: I
Prowadzący : mgr Mariola Chyczewska
Czas trwania: 30 min
Obszar tematyczny: The picnic
Temat zajęć: „Sweets – słodycze”.
Cele ogólne:
 Utrwalenie słownictwa związanego z jedzeniem.
 Poznanie nowego słownictwa opisującego słodycze.
 Mówienie o swoich upodobaniach kulinarnych przy pomocy wyrażenia: I like, I don’t like
 Pytanie innych o upodobania kulinarne stosując zwrot: Do you like...?
Cele operacyjne:
 Uczeń potrafi : nazywać i poprawnie zapisać niektóre słodycze w języku angielskim, mówić o swoich upodobaniach kulinarnych, pytać innych o upodobania kulinarne stosując wyrażenie: Do you like...?.
Pomoce dydaktyczne :
 zintegrowana platforma do nauki zdalnej Teams, komputer z łączem internetowym, podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń Bugs Team 1, portale internetowe do nauki i utrwalania słówek: Wordwall, Quizlet, tablica internetowa padlet, platforma wydawnictwa Macmillan Staffroom, podręcznik Bugs Team w wersji cyfrowej, pliki audio z nagraniami do ćwiczeń.

Formy pracy: praca z uczniami zalogowanymi na platformie do zdalnej nauki.
Metody pracy: metoda e-learningu czyli nauczania na odległość.

PRZEBIEG ZAJĘĆ
CZĘŚĆ WSTĘPNA:
1. Powitanie dzieci i przygotowanie do lekcji.
Nauczyciel:
-wita uczniów i pyta o ich samopoczucie w trudnym czasie pandemii
- wyjaśnia działanie platformy zdalnej i testuje z uczniami działanie mikrofonów
-omawia cele główne lekcji, przedstawia plan zajęć i zasady pracy na lekcji online.
Uczniowie:
-witają się z nauczycielem słowami Hello teacher,
-opowiadają o swoim samopoczuciu i zadają pytania odnoście poprzednich lekcji oraz zadanej pracy domowej.
CZĘŚĆ WŁAŚCIWA:
1. Prezentacja i omówienie projektów plastycznych
Nauczyciel:
-Prosi uczniów o zaprezentowanie koła żywienia (food wheel) i wskazanie produktów, które lubią jeść i tych, które nie lubią
-Prosi uczniów o nadrobienie zaległości w przypadku nie wykonania pracy domowej
Uczniowie:
-prezentują pojedynczo swoje prace do kamerki oraz używając określeń I like... i I don’t like... opowiadają o swoich upodobaniach kulinarnych .
2. Powtórzenie słówek o jedzeniu z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych (gry online)
Nauczyciel:
-udostępnia na ekranach uczniów ćwiczenie online do powtórki słówek o jedzeniu i wyjaśnia sposób gry na odległość
-śledzi przebieg gry i zwraca uwagę na poprawną wymowę słówek w ćwiczeniu
-zaznacza na swoim komputerze odpowiedzi uczniów i udziela im pochwał za poprawne odpowiedzi
Uczniowie:
-obserwując ćwiczenie na swoich monitorach, udzielają odpowiedzi na prezentowane pytania (dopasowują produkty żywieniowe do odpowiedniej grupy)
3. Rozpoznawanie słodyczy
Nauczyciel:
-prezentuje na kartkach nazwy słodyczy i prosi uczniów o dopasowanie ich do odpowiednich obrazków w podręczniku
-prosi uczniów o wypowiedzenie się na temat ulubionych słodyczy
Uczniowie:
-dopasowują słówka do ilustracji w podręczniku oraz nazywają te słodycze.
-używając wyrażenia I like... opowiadają o swoich ulubionych słodyczach.

CZĘŚĆ KOŃCOWA:
Nauczyciel:
-udostępnia na ekranie zadania do wykonania w domu i omawia z uczniami sposób rozwiązania tych zadań
-dziękuje uczniom za udział w zajęciach i ich aktywność
- żegna się z uczniami i zachęca ich do uczestnictwa w kolejnych zdalnych lekcjach angielskiego
Uczniowie:
-zaznaczają w zeszytach ćwiczeń zadania domowe
-żegnają się z nauczycielem i innymi uczniami obecnymi na lekcji online.

Linki do materiałów online:
1. https://wordwall.net/pl/resource/461898/angielski/food-groups
2. https://wordwall.net/pl/resource/1329884/food

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.