X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 43566
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jestem sobie przedszkolaczek nie grymaszę i nie płaczę. Scenariusz dnia otwartego dla rodziców

Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców w grupie dzieci 3,4 letnich
pt. „Jestem sobie przedszkolaczek nie grymaszę i nie płaczę”
przeprowadzonego w dniu 24.10.2019. godz. 10.00

Cel ogólny:
Tworzenie sytuacji edukacyjnych sprzyjających budowaniu wrażliwości dziecka poprzez śpiew, taniec, ruch.
Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.
Tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania.
Wdrażanie dzieci do uważnego słuchania poleceń nauczycieli i przestrzegania zasad obowiązujących w grupie.

Cele szczegółowe:
Dziecko:
recytuje wiersze,
śpiewa piosenki i ilustruje je ruchem,
potrafi ustawić się w kole, parach i w szeregu,
zgodnie współdziała z dziećmi w zabawie,
uważnie słucha poleceń nauczycieli,
podporządkowuje się zasadom obowiązującym w grupie,
czerpie radość ze wspólnej zabawy.

Metody:
słowna: wiersz, polecenie
czynna: zadań stawianych do wykonania, samodzielnych doświadczeń,
logorytmika,
pedagogika zabawy

Formy:
grupowa

Pomoce dydaktyczne:
chusta animacyjna, kolorowe chustki, emblematy „Radosny przedszkolak”.

Przebieg:
1. Powitanie dzieci i rodziców przybyłych do przedszkola.

2. Wiersz na powitanie:

My jesteśmy przedszkolaki, maluszki kochane.
W dniu dzisiejszym witamy tatę i mamę.
Chcemy wam zaśpiewać i zatańczyć ładnie.
Proszę się nie gniewać gdy nam źle wypadnie.

3. Piosenka w kole „Jestem sobie przedszkolaczek”.
Dzieci tworzą koło podając sobie ręce. Podczas śpiewania maszerują, a na słowa „ram pam pam...” klaszczą w dłonie.

4. Zabawa przy piosence „ Kolorowy deszcz” z użyciem kolorowych chusteczek.
Dzieci podczas śpiewania zwrotek idą po obwodzie koła trzymając się za ręce.
Podczas refrenu unoszą ręce do góry i machają nimi.

Kolorowy deszcz A. Galica

Gdy na dworze pada deszcz
Kiedy wszystko szare jest.
Wyjmij kredki i narysuj,
To, co tylko chcesz.

Na niebiesko, fioletowo,
Żółto i różowo.
Na zielono i czerwono,
I pomarańczowo.

Chociaż pada szary deszcz.
Kredki z deszczu śmieją się.
Każda kredka ostrzy nosek
I rysować chce

Na niebiesko, fioletowo,
Żółto i różowo.
Na zielono i czerwono,
I pomarańczowo.

Kolorowy pada deszcz
Kolorowy szczeka pies
i parasol kolorowy rysujemy też

Na niebiesko, fioletowo,
Żółto i różowo.
Na zielono i czerwono,
I pomarańczowo.

5. Recytacja wiersza pt. „Wpadła gruszka do fartuszka”.

Wpadła gruszka do fartuszka,
za nią wpadły dwa jabłuszka.
A śliweczka wpaść nie chciała
bo jest jeszcze nie dojrzała.

6. Zabawa ruchowo- naśladowcza przy piosence „ Kolorowe listki” z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
Dzieci podczas śpiewania zwrotek idą po obwodzie koła trzymając chustę animacyjną.
Na refrenie naśladują szumiące i wirujące na wietrze liście.

D. Jagiełło
Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały.
Kolorowe listki na wietrze szumiały.
Szu, szu, szu, szumiały wesoło.
Szu, szu, szu, wirowały w koło.
Kolorowe listki bardzo się zmęczyły.
Kolorowe listki z drzewa zeskoczyły.
Hop, hop, hop, tak sobie skakały.
Hop, hop, hop, w koło wirowały.
Kolorowe listki spadły już na trawę.
Kolorowe listki skończyły zabawę.
Cicho, sza, listki zasypiają.
Cicho, sza, oczka zamykają.

7. Zabawy z rodzicami:
Zaproszenie rodziców do wspólnej zabawy przy piosenkach :
„Dwóm tańczyć się zachciało”
„Jedzie pociąg z daleka”.

8. Podziękowanie dzieciom za udział w zabawach oraz rodzicom za przybycie.
Wręczenie dzieciom przez Panią dyrektor emblematów „Radosny przedszkolak” .

Opracowała:
Emilia Pietrzak

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.