X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 43245
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy w teatr. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ

Dzieci 6 – letnie

Temat: Zabawy w teatr.
Cele ogólne:
 Rozwijanie mowy
 Rozwijanie umiejętności aktorskich
 Rozwijanie umiejętności czytania
 Rozwijanie inwencji twórczej
 Rozwijanie umiejętności rytmicznego poruszanie przy muzyce
Cele szczegółowe:
Dziecko:
 Stosuje słowo: aktor, scena, kulisy
 Potrafi „ grac” wybraną rolę
 Potrafi czytać
 Potrafi tworzyć dłuższe wypowiedzi
Metody pracy:
 Praktyczna
 Opowiadanie
 Rozmowa
Formy pracy:
 Indywidualna
 Zespołowa
 Grupowa
Środki dydaktyczne:
 Sześciolatek – podręcznik
 Piłka
 Ilustracje
Przebieg zajęć:
1. Zabaw słowna „ Przeciwieństwa”
 Dzieci stoją na obwodzie koła. W środku koła staje nauczyciel z piłką. Nauczyciel rzuca do dzieci piłkę i wypowiada słowa np. smutna bajka, lekka korona. Dzieci po złapaniu piłki wypowiadają słowa o przeciwnym znaczeniu np. wesoła bajka, lekka korona i odrzucają piłkę do nauczyciela.
2. Odczytywanie fragmentów zdań i dopowiadanie słów
 Dzieci odczytują wyrazy w zdaniu i dopowiadają wyrazy kończące zdanie, korzystając z podpowiedzi w formie obrazka. Określają cechy przedmiotów z obrazków – Sześciolatek, cz. 4, s.62
3. Słuchanie wiersza J. Kulmowej „ Teatr żywy” – poznanie słów związanych z teatrem
 Wypowiedzi dzieci na temat „ Co to jest teatr”?
 Rozmowa na temat wiersza
o Kto występuje w teatrze?
o Co to znaczy, ze teatr jest żywy?
o Kto z was był w teatrze?
4. Zabawa ruchowa ze śpiewem „ Krasnoludki”
5. Zabawy w teatr inspirowane baśnią braci Grimm „ Jaś i Małgosia” – zachęcanie do odgrywania ról
 Na tablicy przypięte są ilustracje przedstawiające treści z bajki oraz wyrazy napisane na paskach kartonu: Baba – Jaga, miotła, korona, pierniki, piec, lustro
 Słuchanie streszczenia baśni zaprezentowanego przez nauczyciela
 Rozmowa na temat baśni
 Dobieranka wyrazowa „ Co tu nie pasuje”?
 Odtwarzanie przez dzieci rożnych scenek aktorskich
6. Ćwiczenia graficzne „ Droga Jasia i Małgosi” – ćwiczenia koordynacji wzrokowo – ruchowej – Sześciolatek, cz. 4, s. 63
7. Zabawa „ Raz, dwa, trzy Baba – Jaga patrzy”
 Dzieci ustawiają się w szeregu w jednym końcu sali. W drugim końcu sali, twarzą do ściany staje jedno dziecko, które będzie odgrywać role Baba – Jagi. Baba – Jaga uderza pięścią o ścianę i mówi: raz, dwa, trzy baba – jaga patrzy. W tym czasie pozostałe dzieci próbują się do niej zbliżyć. Gdy skończy recytacje odwraca się do dzieci i wyszukuje dzieci które nie zdążyły znieruchomieć. Jeżeli takie znajdzie odsyła na miejsce startu. Ten kto pierwszy dotrze do ściany zajmuje miejsce Baba Jagi.
8. Zabawy z piłką w ogrodzie przedszkolnym.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.