X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 43220
Przesłano:
Dział: Świetlica

Utrwalamy i doskonalimy tańce "Grozik" i "Polka". Scenariusz zajęć w świetlicy szkolnej

Cele
Wiadomości
Uczeń powinien:
-umieć podać zasady zajęć i stosować je podczas zabaw muzyczno - ruchowych
-umieć wymienić reguły poszczególnych zabaw i tańców
-umieć przedstawić charakterystyczne cechy budowy bociana, nazwy pokarmów którymi się żywi, środowisko życia.

Umiejętności
Uczeń powinien:
-umieć przekazywać i odczytywać wiadomości przekazywane w sposób werbalny i niewerbalny
-umieć zdobywać umiejętności prawidłowej komunikacji
-potrafić używać wyobraźni i realizować zadania w twórczy, kreatywny sposób.

Wychowawcze:
-kulturalne zachowanie się
-wyrażanie radości ze wspólnej zabawy w grupie
-zachęcanie do rozwijania wyobraźni
-integracja grupy poprzez wspólną zabawę
-zachęcanie osób nieśmiałych z kompleksami
-wyrabianie nawyku dzielenia się z innymi.

Formy:
podająca
problemowa
aktywne uczestniczenie

Przebieg zajęć
1.Powitanie. Podanie celu zajęć.
2.Ustalenie zasad, które będą obowiązywały na zajęciach:
-słuchamy siebie z uwagą
-decydujemy o własnej aktywności
-nie krytykujemy, nie oceniamy siebie i innych
-stosujemy się do zasad bezpieczeństwa
-pamiętamy o bezpieczeństwie własnym i innych.
3.Dzieci maszerują po kole klaszczą w dłonie, łapią się za kolana, wykonują przysiad. Liczy się prawidłowa reakcja na mowę, metrum.
4.N-l pokazuje poszczególne kroki do tańca "Grozik".
Uczniowie wykonują podskoki w parach, w trzymaniu otwartym. Chłopcy znajdują się bliżej środka koła.
"Poszło dziewczę po ziele, po ziele, po ziele.
Nazbierało niewiele, niewiele hej".

Następnie trzymając się pod boki i stojąc na wprost siebie, odchodzą od siebie na odległość 3 małych kroków.
Potem klaszczą w dłonie.
"Przyszedł do niej braciszek. Połamał jej koszyczek".

W parach grożą sobie raz prawą, raz lewą ręką. Wykonują obrót.
"Oj ty ty, oj ty ty. Za koszyczek zapłać mi".

Powtarzają jeszcze dwa razy. Drugie powtórzenie to wersja instrumentalna, a trzecie ze słowami.
Dzieci poznają określone dźwięki imitujące spacer do lasu, po ziele(zmiany w pogodzie)oraz odpowiednie gesty.
Wesoła muzyka pozwala wyobrazić sobie spacer do lasu, przy ładnej pogodzie.
Poruszając się po sali dzieci słuchają zmian w akompaniamencie.
5.N-l pokazuje dzieciom ilustracje bociana, podaje czym żywi się bocian. Rozmowa na temat cech charakterystycznych bociana, środowiska życia bocianów, podróżach.
Zagadki o bocianie i innych ptakach.
6. Zabawa przy piosence "Powrót bocianów" (Płyta muzyczna dla klasy 2 "Moje ćwiczenia" wydawnictwo Mac i Juka). Utrwalenie tańca "Polka".
N-l pokazuje poszczególne kroki tańca.
Dzieci tańczą na obwodzie koła, w parach trzymając się za ręce.
W prawo:
pięta, palce, pięta palce. Cwał boczny - raz i dwa i trzy i hop(podskok).
w lewo:
pięta, palce, pięta, palce. Cwał boczny - raz i dwa i trzy i hop (podskok).
Klaszczą w prawe dłonie, w lewe dłonie, uda, obie dłonie.
Wykonują osiem podskoków w trzymaniu pod ręce, w prawo. Następnie klaśnięcie i osiem podskoków w trzymaniu pod ręce w lewo.Płynnie wracają do trzymania za ręce.
Powtórzenie dwa razy.
Zabawa w grupie.
7.Zakończenie
Podsumowanie zajęć.
Czy zajęcia były ciekawe?
Czy byłeś zaangażowany w pracę grupy?
Czy chciałbyś więcej takich zajęć?

Zaproszenie do prac plastycznych.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.