X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42915
Przesłano:

Wycieczka do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Gdynia

Cele:
- poznanie zagadnień związanych z pracą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej,
- zapoznanie się z podstawowymi urządzeniami znajdującymi się w ogródku meteorologicznym,
- tworzenie i czytanie mapy meteorologicznej.

Przebieg wyjścia edukacyjnego:

8.00-8.15 Zbiórka pod szkołą.Przypomnienie celu wycieczki, sprawdzenie: listy obecności, posiadanych zgód rodziców oraz biletów.
8.15 - 9.00 Przejazd komunikacją miejską do IMGW w Gdyni. Opieka nad grupą uczniów.

9.00 - 10.00 Spotkanie starszym synoptykiem w Biurze Prognoz IMGW. Wykład związany z historią i działalnością IMGW
w Gdyni.
Uczniowie słuchają wykładu i wykonują notatki związane z pracą w IMGW.
Uczniowie dowiadują się m.in. o:
- zakresie obowiązków pracowników IMGW,
- historii instytutu,
- odpowiedzialności związanej z podawaniem prognoz pogody,
- ważności prognoz pogody dla poszczególnych grup zawodowych: rybacy, lotnicy, żeglarze, pracownicy na wysokościach, itp.
- sprawdzalności prognoz IMGW a prognoz np. komercyjnych stacji telewizyjnych
- osłonie hydrologicznej północnej części Polski.

10.00 - 11.00 Przejście do "gabinetu prognoz". Obserwacja i wykład związany z działalnością meteorologów:
- obserwacja aktualnej sytuacji meteorologicznej
w Polsce i na Morzu Bałtyckim na podstawie zdjęć satelitarnych,
- przekształcanie depesz synoptycznych przesłanych w postaci form cyfrowych i przeniesienie na podkład kartograficzny,
- tworzenie mapy synoptycznej: wykreślenie izobar, rysowanie frontów,
- zapoznanie się z różnymi mapami synoptycznymi

11.00 - 12.30 Wyjście do ogródka meteorologicznego. Odczytanie danych z ogródka meteorologicznego.
- określenie poziomu morza
- odczytanie temperatur na różnego rodzaju na termometrach: przy powierzchni gruntu, temperatury minimalnej, maksymalnej, termometr suchy, mokry
- siły wiatru na wiatromierzu,
- nasłonecznienia na heliografie,
- wielkość opadów na deszczomierzu.

12.30-13.30 Infobox Gdynia. Obejrzenie interaktywnej wystawy "Obserwatorium zmian", pokazującej nowe inwestycje w Gdyni
Przekazanie informacji na temat waterfrontu, który obrazuje zmiany w okolicach gmachu Sea Towers, koło basenu Prezydenta na Skwerze Kościuszki.

13.30 - 14.30 Przejazd komunikacją miejską do szkoły. Opieka nad grupą uczniów.

14.30 - 15.30 Podsumowanie zajęć w szkole. Podsumowanie:
- czego się nauczyliśmy?
- rozmowa na temat pracy meteorologa,
- analiza wcześniej przygotowanej mapy synoptycznej,
- sprawdzenie znajomości przyrządów z ogródka meteorologicznego,
- praca domowa

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.