X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42902
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ubrania zimowe

Miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Pruszkowie
Liczba dzieci: 21, zerówka
Grudzień 2019 r.
Temat zajęć – ubrania zimowe
Prowadząca: Aneta Szewczyk
Cele ogólne:

 kształtowanie nawyków właściwego zachowania
 kształcenie słuchu oraz poczucia rytmu;
 klasyfikowanie zimowych ubrań
 Rozpoznawanie pierwszej i ostatniej głoski, dzielenie wyrazu na sylaby
 Zagadki logiczne- o ubraniach
 estetyczne i twórcze wykonanie pracy plastycznej;
 rozwijanie wyobraźni dziecięcej oraz inspirowanie do wyrażania treści w formie ekspresji ruchowej;
 zapoznanie z warsztatem pracy aktora oraz innych osób pracujących w teatrze.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
 uczestniczy w improwizacji ruchowej przy piosence;
 rozwiązuje zagadkę;
 z uwagą słucha zagadek
 utrwala pojęcia: kurtka puchowa, szalik, czapka, kozaki, kombinezon itp.
 rozróżnia ubrania i kojarzy je z daną porą roku;
 ekspresyjnie wyraża swoje uczucia i przeżycia,
 właściwie zachowuje się w czasie zajęć
 czerpie radość z zabawy ruchowej,
 rozpoznaje i nazywa ubrania
 odgrywa role za pomocą inscenizacji ruchowej;
 rytmicznie wystukuje podany rytm;
 samodzielnie tworzy pracę plastyczną.
Metody pracy:
 poszukujące (słowne) - rozmowa, „burza mózgów”, samodzielne doświadczenia, zadania otwarte;
 oglądowa - prezentacja ilustracji ubrań,
 ekspresywne (aktywizujące) - społeczne porozumienie, uczestniczenie w zabawach muzycznych, swobodnej improwizacji ruchowej - zadania inspirujące, praca w zespole;
 praktyczne działanie - samodzielne doświadczanie dzieci w zabawach muzyczno-ruchowych i plastycznych.

Formy pracy:
z całą grupą,
indywidualnie,
zespołowo.
Środki dydaktyczne: ilustracja przedstawiająca ubrania, 2 wiklinowe kosze, zagadki, telefon+ głośnik, pompony. kartki A4 kredki, ołówek.
Przebieg zajęć:
1. Powitanie integracyjne dzieci piosenką pt: „Dzień dobry...”
2. Powitanie zabawą „Iskierka zdrowia”. Dzieci stoją w kręgu, przekazują sobie iskierkę zdrowia przez uścisk dłoni.
3. Zabawa integracyjna na imię mam ....a ty?
4. Pogadanka na temat pory roku ( zima) jak dbamy o zdrowie i odpowiedni ubiór.
5. Zabawa -dzieci losują obrazek przedstawiający ubrania zimowe (klasyfikuje ubrania zimowe do kosza nr 1 do kosza nr 2 układa ubrania letnie)np. kurtka puchowa, szalik, czapka, kozaki, kombinezon itp. Sandały, kostium kąpielowy, kapelusz itp.
6. Przedstawioną ilustracje omawiamy. Dzieci rozpoznają pierwszą i ostatnią głoskę i dzielenie wyrazu na sylaby
7. Zagadki logiczne: zadaniem pozostałych przedszkolaków jest rozpoznanie, jak nazywają się ubrania.. kurtka puchowa, szalik, czapka, kozaki, kombinezon itp.
8. Zabawa muzyczna rozwijająca poczucie rytmu – taniec rozgrzewający przy latynoskich rytmach z pomponami oraz rytmiczne kołysanie pomponami w rytmie słyszanej melodii: praca zespołowa.
9. Praca plastyczna rysowanie ołówkiem -rękawiczek i kurtki puchowej po kropkach, kolorowanie kredkami obrazków.

Opracowała
mgr Aneta Szewczyk

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.