X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4273
Przesłano:
Dział: Języki obce

At the Zoo - konspekt zajęć z języka angielskiego

Klasa 3 szkoła podstawowa

Temat: Describing a Zoo

Cel główny: poszerzenie utrwalenie nowego słownictwa, ćwiczenie poznanych przyimków
Cele szczegółowe:

- Przypomnienie i utrwalenie poznanego słownictwa nazwy zwierząt
- Przypomnienie poznanych przyimków next to, opposite, between,
- poszerzenie słownictwa,
- ćwiczenie i doskonalenie umiejętności czytania, pisania oraz wymowy nowych wyrazów,
- ćwiczenie i umiejętności układania oraz czytania krótkich opisów zwierząt,
- przypomnienie czasownika to be w 3 osobie liczby pojedynczej i liczby mnogiej: It is, they are,
- ćwiczenie umiejętności odpowiadania na pytanie o położenie Where is/are, zastosowanie czasownika to be w liczbie mnogiej oraz pojedynczej orz wykorzystanie poznanego słownictwa,
- układanie samodzielne zdań do ilustracji

Pomoce: ilustracje przedstawiające nowe słownictwo, karty pracy, podręcznik, ćwiczenia.

Przebieg:

Powitanie uczniów.
Następnie przypomnienie nazwy działu „A day At the Zoo” oraz słownictwa prezentowanego podczas poprzedniej lekcji: na tablicy nauczyciel przypina rysunki zwierząt, uczniowie podają głośno jego nazwę.
Następnie nauczyciel przypomina poznane przyimki next to, opposite, between prosi uczniów o ułożenie przykładowych zdań.
Następnie nauczyciel określa gdzie znajduję się dane zwierze np. it is next to the zebra and opposite the monkey, uczniowie odgadują o jaki rysunek chodzi na podstawie położenia.
Następnie po kilku rysunkach uczniowie sami opisują i odgadują zwierzęta. Na kartach pracy uczniowie układają nazwy zwierząt z rozsypanki, sprawdzenie zadania.
Przypomnienie czasownika to be w liczbie mnogiej oraz pojedynczej.
Następnie uczniowie odczytują opisy zwierząt i na ich podstawie zgadują o jakie zwierzę chodzi.
Nauczyciel prosi ochotników o to samo zadanie ustnie-uczeń do rysunku układa krótki8 opis zwierzęcia reszta klasy zgaduje jakie to zwierzę.
Następnie uczniowie na ilustracji patrzą na rysunek Zoo, wpisują nazwy zwierząt i samodzielnie kończą zaczęte zdania, odczytanie i sprawdzenie zdań.
W ćwiczeniach na str 34 uczniowie odczytują opis Zoo, na podstawie opisu wpisują nazwy zwierząt w odpowiednie miejsca.

Ćwiczenie dodatkowe( w razie potrzeby)
Wykonanie krzyżówki

Pożegnanie zakończenie lekcji.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.