X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42134
Przesłano:

Konspekt szkolenia: Obsługa platformy edukacyjnej oraz tworzenie prezentacji w programie Articulate Storyline

KONSPEKT SZKOLENIA

Temat szkolenia: Obsługa platformy edukacyjnej oraz tworzenie prezentacji w programie Articulate Storyline.
Prowadzący: Ilona Głogowska
Termin szkolenia: 13.06.2019 r.
Grupa docelowa: nauczyciele przedmiotów informatycznych.
Czas szkolenia: 45 min.
Cel główny szkolenia:
-zapoznanie z obsługą platformy edukacyjnej oraz tworzeniem prezentacji w programie Articulate Storyline.
Cele szczegółowe:
Odbiorca zdobędzie wiedzę/umiejętności:
-jak zalogować się na platformę,
-jak dodawać i redagować artykuły na platformie,
-jak udostępniać pliki dla administratora platformy,
-jak wygląda program Articulate Storyline do tworzenia prezentacji,
-jak redagować w jednym standardzie wszystkie lekcje,
-jakie są dostępne narzędzia do tworzenia prezentacji,
-jak przygotować kilka prezentacji w jednym pliku,
-jak archiwizować i zapisywać pliki na dysk sieciowy „platforma” .
Materiały dydaktyczne:
-prezentacja „Wygląd odtwarzacza”,
-dokument „Ustawienia odtwarzacza”.
Środki dydaktyczne:
-komputer z dostępem do Internetu,
-rzutnik,
-program Articulate Storyline.

Przebieg szkolenia:
1. Obsługa i pokaz platformy informatycznej w wersji demonstracyjnej.
2. Prezentacja platformy edukacyjnej.
3. Szkolenie dla nauczycieli:
-sposób logowania dla nauczycieli,
-Możliwości zalogowanego nauczyciela,
-Dodawanie i redagowanie artykułów,
-Sposób udostępniania zasobów dla administratora platformy.
-Wspólne wnioski i sugestie odnośnie szaty graficznej i modyfikacji technicznej strony platformy edukacyjnej.
4. Articule studio- oprogramowanie do tworzenia prezentacji na platformę edukacyjną.
-Podstawowa obsługa programu- omówienie wyglądu programu Articulate Storyline.
-Jak redagować w jednym standardzie wszystkie lekcje- omówienie jaki wygląd nadajemy odtwarzaczowi prezentacji:
Przycisk Funkcje:
-W kartach odtwarzacza, pozostawiamy włączone menu, zasoby, słowniczek oraz uwagi włączamy opcjonalnie
-W funkcjach wpisujemy tytuł prezentacji oraz ustawiamy wyświetlanie paska bocznego po lewej stronie
-W kontrolkach włączamy głośność, pole wyszukiwania, pasek przeszukiwania oraz logo (dodajemy logo udostępnione przez administratora platformy)
Przycisk Zasoby:
-Jeżeli zaznaczyliśmy wyświetlanie zasobów to tutaj dołączamy pliki oraz linki.
Przycisk Słownik
-Jeżeli zaznaczyliśmy wyświetlanie słownika to tutaj tworzymy zestaw pojęć.
Przycisk Kolory i Efekty
-Kolor schematu oraz kolor tła ustawiamy na czarny, rodzaj czcionki ustawiamy na Arial, rozmiar czcionki ustawiamy na 150%.
Przycisk Aa Text Labels
-Język odtwarzacza zmieniamy na polski.
Przycisk Inne
-Rozmiar odtwarzacza ustawiamy na wypełnienie okna przeglądarki.
-Ustawiamy uruchamianie odtwarzacza w nowym oknie.
-Zezwalamy użytkownikowi na zmianę rozmiaru przeglądarki.
-Rozmiar przeglądarki ustawiamy na wypełnienie całego ekranu.
5. Tworzenie prezentacji, nagrywanie z obrazu i filmy- omówienie narzędzi do tworzenia prezentacji. Wygląd pierwszego i ostatniego slajdu.
-Dodawanie kilku scen i tworzenie jednolitej bazy zasobów na jednym pliku- wszystkie prezentacje umieszczamy w jednym pliku. Na karcie Story View po kliknięciu prawym klawiszem wybieramy nową scenę. Ewentualnie po wcześniejszym przygotowaniu wyglądu duplikujemy scenę.
6. Archiwizacja i zapis plików do jednego nośnika- dysk sieciowy „platforma”.
7. Podsumowanie:
dyskusja nad ewentualnymi zmianami w sposobie przygotowania prezentacji na platformę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.