X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42065
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Magiczne opowiadanie... Scenariusz zajęcia prowadzonego z rodzicami

SCENARIUSZ ZAJĘCIA PROWADZONEGO Z RODZICAMI
Miejsce: Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkola i Szkoła Podstawowa w Bonikowie
Grupa: 4,5 latków
Data: 15.12.2017
Prowadzący : mgr Paula Nowaczyk oraz wybrani rodzice.
Blok tematyczny: Święta tuż- tuż
Temat dnia: Magiczne opowiadanie...

Cele główne:
- wyrabianie w dziecku postawy czytelniczej
- rozwijanie percepcji słuchowej i koncentracji uwagi
- rozwijanie mowy
- rozwijanie wyobraźni
- rozwijanie sprawności manualnej
- przestrzeganie zasad ustalonych w grupie
- włączenie rodziców w życie przedszkola
- promowanie tegorocznej idei wolontariatu

Cele operacyjne- dziecko:
- uczy się wartości
- potrafi pobudzić swoja wyobraźnie
- głoskuje imiona dzieci z opowiadania
- doskonali umiejętności językowe
- wzbogaca słownictwo
- koncentruje się na słuchanym tekście
- potrafi wypowiedzieć się na temat poznanego utworu
- rysuje wskazane treści
- przestrzega zasad panujących w grupie podczas zajęć
- zbliża się do rodziców
- rozumie i widzi potrzebę pomagania innym
- wykazuje zainteresowanie książką

Metody pracy:
- pokazowa
- słowna
- czynna

Formy pracy:
- zbiorowa jednolita
- indywidualna jednolita
- indywidualna zróżnicowana

Środki dydaktyczne:
Książka, papierowe serduszka, laptop, rzutnik;

Przebieg zajęć:
1. Powitanie wszystkich grup przedszkolnych. Zaproszenie wybranych rodziców.
2. Przedstawienie mam, bohaterek dnia. Czarodziejka - pani Bożena Ratajczak, Śnieżynka- pani Sandra Urbańska i panią Mikołajowa- pani Anna Konieczna.
3. Zapoznanie dzieci z bajką " Jak Dobrochna uradowała piątkę dzieci" pochodzącej z książki R. Opoli " Opowieść o Czarodziejce Dobrochnie". W tle na rzutniku zostanie puszczona prezentacja przygotowana zgodnie z treścią opowiadania.
4. Udzielenie odpowiedzi przez dzieci na pytania:
a) Kim była Dobrochna?
b) Jak miały na imię dzieci?
c) W jakim celu Dobrochna przybyła do dzieci?
d) Gdzie była mama dzieci?
e) Co Dobrochna zrobiła dla dzieci?
f) Z jakiej okazji została zorganizowana kolacja?
g) Dlaczego dzieci były same w domu?
h) Co było w worku od Dobrochny?
5. Wyodrębnianie pierwszych głosek imion dzieci z opowiadania.
6. Zabawa ruchowa taniec z serduszkami do muzyki klasycznej B. Strauss „ Taniec na wodzie”.
7. Odczytanie pięknego cytatu Jana Pawła II Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
8. Wykonanie przez dzieci rysunku, na kartce w kształcie serduszka. Rysunek na podstawie przeczytanego opowiadania i treści cytatu czyli dobry uczynek, czym mogę się podzielić z innymi ludźmi.
9. Podsumowanie zajęć. Podziękowanie dla mam i poczęstunek piernikami przygotowanymi przez dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.