X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41678
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy z wyrazami i kodowanie na dywanie - zajęcia pokazowe w grupie 6-latków

Głogów, Maj 2019 r
Zajęcia prowadzone dla Dyrektor przez nauczyciela stażystę Joannę N

Temat: Zabawy z wyrazami i kodowanie na dywanie

Cele ogólne: rozwijanie analizy i syntezy głoskowej, sylabowej, zdaniowej, rozwój orientacji przestrzennych
Cele operacyjne:Dziecko:
- dzieli wyraz na głoski, sylaby
- łączy głoski, sylaby, tworzy zdania
- zna kierunki przestrzenne
- potrafi współpracować w grupie,
-przestrzega zasad
Metody: słowna, czynna, burza mózgów
Forma : praca z całą grupą, indywidualna
Środki dydaktyczne: kartoniki z wyrazami, mała gumowa piłeczka, tablica multimedialna, białe kartki kartki A4, tablice do kodowania, kolorowe kwadraciki,

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1. Zabawa ruchowa „Dam ci piłeczkę”.
witam cie, jak się masz, teraz mi piłeczkę dasz.
Podajemy piłkę ręką, a przy drugim okrążeniu nogą, łokciem, kolanem...
W rytmie wypowiadanego tekstu dzieci podają sobie małą gumową piłeczkę.

2. Zabawa „Pajęczynka”
Każde dziecko w jednej ręce trzyma kłębek wełny, w drugą ręką rzuca wełnę, odpowiadając na zadanie nauczyciela. Tworzymy wyrazy z syab, głosek, dzielimy wyraz na głoski, sylaby.

3. Zabawa orientacyjno – porządkowa „Czytamy”
Dzieci są podzielone na 3 grupy czerwona, niebieska, zielona.
W dowolnych miejscach sali nauczycielka rozmieszcza kartoniki.1 Czerwone, 2 żółte, 3 zielone na odwrocie są napisane wyrazy. Dzieci chodzą po Sali ale każda grupa trzyma się za ręce.(samolot-skrzydła) wykonują polecenia, skaczemy, płyniemy, latamy, skok na 1 nodze, na hasło szukamy- odnajdujemy kolory Trzeba pozbierać odp kolory , iść do bazy i ułożyć z nich zdanie. I odgadnąć zagadkę. Jak nazywa się twoje miasto? Jak nazywa się twoja grupa? Jak nazywa się twoja ojczyzna?

4. Zabawa „Zakodowana literka E”
Każde dziecko otrzymuje karty do kodowania i kwadraciki. Zaznacza:
Tak- kwadrat kolorowy, NIE-kwadrat pusty. Podpowiedzi zapisane na tablicy multimedialnej

5. Zabawa „Droga do domu” za pomocą kodowania
Pisanie trasy na tablicy multimedialnej, a druga osoba przechodzi po kartkach, zaczyna od kartki z napisem start, idzie wg trasy i na mecie pisze swoja 1literkę imienia, lub imię

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.