X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41578
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć adpatacyjnych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ADAPTACYJNYCH
dla dzieci 2,5 oraz 3-letnich

Prowadząca: Anna Szymczak
Data: 27.08.2013

CELE:
- eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej;
- zapoznanie dzieci i rodziców z pomieszczeniami przedszkola: sale zajęć, łazienka, szatnia oraz plac zabaw;
- nawiązanie kontaktu z dziećmi i rodzicami.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie dzieci i rodziców.
2. Zabawy dowolne dzieci w kącikach zainteresowań.
3. Zabawy zapoznawczo–integracyjne:
- „Gadająca piłka”- piłka krąży po kole- gdy otrzyma ją dziecko, mówi swoje imię i podaje dalej, gdy dostanie ją dorosły mówi swoje imię i to co jego dziecko lubi najbardziej;
- „Cześć”- witamy się ze wszystkimi podając sobie rękę i mówiąc swoje imię
- Zabawa – masaż relaksacyjny „Płynie sobie rzeczka”- rodzic masuje plecy dziecka zgodnie z treścią wierszyka
- Zabawa ilustracyjna przy piosence „My jesteśmy krasnoludki”
- Zabawy ruchowe ze śpiewem: „Balonik”, „Stary niedźwiedź”, „Mam chusteczkę haftowaną”
4. Zwiedzanie sal i pomieszczeń użytkowych przedszkola.
5. „Patrz i słuchaj”– rodzic z dzieckiem trzymają się za ręce i biegają po sali w rytm muzyki. W przerwie w muzyce prowadzący podaje hasło, np. kolor zielony. Pary szybko odnajdują przedmiot w danym kolorze i dotykają go. Kiedy usłyszą znowu dźwięki muzyki mogą biegać.
6. Wysłuchanie opowiadania ,,Nowy samochód Daisy”. Rozmowa z dziećmi na temat opowiadania.
Wypełnianie konturów rysunku za pomocą wybranego materiału plastycznego.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.