X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41376
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Niedźwiedzie i misie. Scenariusz zajęć otwartych, grupa 4-latków

Scenariusz zajęć otwartych przeprowadzonych w grupie III dn 25.11.2015
(grupa 4-latków)

Obszar podstawy programowej :
pkt 14- Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania
5)słucha np. opowiadań, baśni i rozmawia o nich; interesuje się książkami

Temat: „Niedźwiedzie i misie” zabawy rozwijające zainteresowania czytelnicze

Cele główny:
rozwijanie zainteresowań czytelniczych
włączanie dziecka do aktywnego udziału w zajęciach
Cele szczegółowe:
dzieci znają historie powstania Święta Pluszowego Misia
potrafią uważnie słuchać czytanego tekstu
potrafią opowiedzieć na podany temat
potrafią aktywnie włączyć się do zabawy w zespole
Metody:
słowna (pogadanka, opowiadanie, piosenka, wiersz)
oglądowa (ilustracje, bajka)
praktyczna (zadań stawianych do wykonania)
Formy:
indywidualna
zbiorowa

Przebieg:

1. Powitanie wszystkich zebranych przez prowadzącą
- witam wszystkich przedszkolaków
- witam dziewczynki
- witam chłopców
- misie pięknie się kłaniają i wszystkich rodziców machając łapkami witają
2. „Oto mój miś” prezentacja misiów przyniesionych przez dzieci, nadanie im imion, odnalezienie napisu „Miś” spośród innych wyrazów.
3. „Misia łatwo się rysuje” słuchanie piosenki z jednoczesnym rysowaniem misia wg wskazówek zawartych w tekście piosenki.
4. „Zgaduj Zgadula” -odgadywanie imion bohaterów na podstawie ich krótkiego opisu: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Colargol.
5. Zabawa ze śpiewem z rodzicami na melodię : „Mam chusteczkę haftowaną ...”
„Ja mam misia pluszowego i chcę go dać Tobie
By był Twoim przyjacielem, weź go sobie proszę”
6. Słuchanie fragmentu utworu literackiego czytanego przez rodzica z książki Miś Uszatek”
7. Zagadki muzyczne. Odgadywanie tytułu bajki której bohaterem jest miś na podstawie fragmentu utworu muzycznego.
8. Gimnastyka wieczorna z misiem, zabawa ruchowa z elementami matematyki
- marsz na placach z misiem uniesionym nad głową
- bieg wokół misia
- 4 podskoki z misiem na rękach
- tyle przysiadów ile razy klasnę w dłonie
- unoszenie misia siedzącego na nogach
9. Oglądanie wystawy prac plastycznych wykonanych przez dzieci i rodziców na podstawie piosenki.
10. Wręczenie nagród w postaci małych porcji miodu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.