X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40820
Przesłano:

Lekcja pływania: Oswajanie z wodą oraz opanowanie pływania podstawowego na piersiach i grzbiecie

Konspekt lekcji pływania
Temat: Oswajanie z wodą oraz opanowanie pływania podstawowego na piersiach i grzbiecie.
Zadanie główne: Nauczanie poślizgu na piersiach.
Zadanie dodatkowe: Ćwiczenie wypornościowe korek.
Czas lekcji: 45 minut
Ćwiczących: 14 osób
Miejsce : Pływalnia w Barcinie
Cel lekcji:
- Dydaktyczny: Doskonalenie umiejętności nauczanie poślizgu na piersiach..
- Wychowawczy: Działanie wypornościowe wody.
- Zdrowotny: Dyscyplina oraz wytrwałość w opanowaniu zadania ruchowego.

Tok lekcji Nazwa ćwiczenia, gry lub zabawy Czas, powtórzenia Organizacja Uwagi

Część I wstępna
- część organizacyjna, zbiórka, obecność, przygotowanie do lekcji
5minut
zdyscyplinowanie, przygotowanie uczniów do zajęć, pełne wyobrażenie struktury ruchu

Część II główna A
- ćwiczenia na lądzie w szeregu:
-krążenia głowy
-krążenia ramion naprzemianstronnie
-krążenia bioder
-krążenia tułowia
-skrętoskłon
-skłony w przód z dalekim odchyleniem w tył
-krążenia kolan
-rozgrzanie nadgarstków i stawu skokowego przez kręcenie w dwie strony
-skip A w miejscu
-skip C w miejscu
-skręty tułowia na boki
-10 przysiadów
-„pajacyki”
10x 8minut
- kształtowanie cech motorycznych, przygotowanie do intensywnej pracy, zapoznanie z elementami ruchów bezpośrednio związanych z zadaniami lekcji

Część II główna B
- ćwiczenia w wodzie:
-Zabawa „kolejka z wagonikami makaronów”- dzieci stają w rzędzie za nauczycielem, pod pachami mają tzw. makarony osoby stojące z tyłu chwytają za ich końce i maszerują po wyznaczonym terenie.
-Zabawa ,,Strzelec’’- dwie wyznaczone osoby starają się trafić w pozostałych piłką plażową. Trafiony dołącza do ,,strzelców’’. Obroną jest schowanie się pod wodą.
-zabawa w parach „ile widzisz palców?”- otwieranie oczu pod wodą
-,,Pluskające rybki’’- dzieci ustawione w szeregu wykonują przysiad, a następnie z odbicia obunóż wyskakują płasko w przód z RR wyciągniętymi za głowę- do zawiśnięcia w wodzie.
-„zatop piłkę”- uczniowie próbują zatopić piłkę gumową i zapoznają się z wypornością wody
-,,Wystrzelenie torpedy’’- jeden z ćwiczących kładzie się na plecach, drugi chwyta go za stopy i jak najmocniej wypycha w przód- wygrywa osoba, która najdalej ,,wystrzeli torpedę’’
- Z odbicia od dna basenu poślizg na piersiach z deską na wysokości bioder
- Z odbicia od dna basenu poślizg na piersiach z deską nad głową
-Z odbicia od ściany basenu poślizg na piersiach bez deski –RR wzdłuż T,
- zabawa ,,Szalone koło’’. Uczniowie ustawieni w kole trzymając się za RR biegną w jednym kierunku; na sygnał nauczyciela zmiana kierunku.
-zabawa „kosmonauci”- przyjmowanie różnych pozycji w wodzie
-zabawa „korek”
-skoki do wody z „makaronem” na ugięte nogi z drabinki z pomocą nauczyciela
-skoki do wody na ugięte nogi z brzegu pływalni z pomocą nauczyciela
- 10 wydechów do wody
- „wyścig piłek ping-pongowych”- od brzegu pływalni do wyznaczonego miejsca
25minut
4minuty
- adaptacja organizmu do pracy, realizacja zadań lekcji
Część III końcowa -wyjście z wody, zbiórka, sprawdzenie -obecności, omówienie błędów i ich korekta, podanie zadania domowego
3minuty
-podsumowanie lekcji

Zestawienie przyborów: „makarony”, piłki plażowe, piłki gumowe, deski, piłki ping-pongowe

• dzieci 7-8 lat, 14 osób, nieoswojone z wodą, są to ich 7 zajęcia (zmierzają do testu 6 ćwiczeń).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.