X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40691
Przesłano:
Dział: Świetlica

Zabawy integracyjne w grupie z elementami pedagogiki cyrku. Konspekt zajęć świetlicowych

Cele ogólne:
-Integracja grupy i praca w zespole
-Rozwijanie refleksu i uwagi
-ćwiczenie i rozwijanie spostrzegawczości i zapamiętywania
-Przełamanie nieśmiałości
-Zmniejszenie napięcia,poczucie relaksu i odprężenia
-Wzmocnienie poczucia własnej wartości

Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi
-Uważnie słuchać i kojarzyć fakty
-Posługiwać się chustkami ,piłeczkami i talerzykami do żonglowania
-Współdziałać w grupie
-Powtórzyć pokazane elementy zabawy
-Bawić się bezpiecznie
-Ma większą pewność siebie

Metody:aktywizujące (pedagogika cyrku),praktycznego działania,słowne (opowiadanie,objaśnienia),pokaz,drama

Formy pracy:praca z całą grupą,indywidualnie,w parach

Środki dydaktyczne:krzesełka,piłeczki,chustki,talerzyki ,kręgle, obręcze,balony,kubki.

Przebieg zajęć:

1.Nauczyciel czyta dzieciom opowiadanie pt. Wyprawa do cyrku. Dzieci siedzą w kole. Na środku stoi 6 krzesełek i na nich wybrane 6 dzieci. Jeśli w tekście padnie słowo: mama, tata, brat, siostra, kot, pies to dziecko które odgrywa daną role biegnie wokół krzesełek.
2.Nauczyciel stoi na środku koła, wyrzuca w górę kolorową chustkę i woła imię jakiegoś dziecka. Dziecko musi podbiec i złapać chustkę, a nauczyciel zająć miejsce dziecka. Następnie dziecko woła kolejnego ucznia.
3.Dzieci dobierają się w pary. Rozpoczynają zabawę rzucając piłeczkami do żonglowania do siebie.Po kilku rzutach zwiększają stopień trudności: trzeba po rzucie piłeczką zaklaskać, następnie klęknąć na jedno kolano i rzucić, a dla wytrwałych rzucić i obrócić się w koło.
4.Dzieci stoją w kręgu i trzymają się za ręce. Zadanie polega na przekładaniu obręczy przez kolejne dzieci tak, aby koło się nie rozerwało.
5.Dzieci stoją w kole, nauczyciel w środku koła. Nauczyciel pokazuje różne gesty np.zakłada talerzyk na głowę, stoi prosto, trzyma w reku kubek, a zadaniem dzieci jest zachowywać się odwrotnie. Dzieci zmieniają się w kręgu.
6.Dzieci siedzą w kręgu na dywanie lub na krzesełkach. Zabawa polega na przekładaniu kręgli między uczniami, ale tylko za pomocą stóp, tak aby nie spadły na dywan.
7.Na zakończenie zajęć każde dziecko dostaje nadmuchany balonik ze sznurkiem. Wiążą je wokół kostek. Dzieci mają za zadanie zbić balony innych uczniów za pomocą nogi. Wygrywa ta osoba, która zostanie jako ostatnia z balonem.
8.Ewaluacja-nauczyciel dziękuje uczniom za wspólną zabawę, chwile relaksu i odprężenia.

Tekst opowiadania

Pewnego dnia do domu wpadł tata. Krzyknął:dzieci do naszego miasta przyjechał cyrk. Trzeba będzie kupić bilety-powiedziała mama i wtedy zaczął szczekać pies. Kot zjeżył sierść. Ktoś pukał do drzwi-to przyszła córka. Kiedy dowiedziała się o pomyśle taty ucieszyła się bardzo i ucałowała mamę. Okazało się, że przedstawienie zaczyna się o godz.19, a o 18 cała rodzina wyszła z domu i skierowała swe kroki do cyrku. Punktualnie o godz. 19 rozpoczęło się przedstawienie. Rodzina bawiła się doskonale,nawet pies którego zabrała córka szczekał z radości i skakał mamie na kolana. Potem tata zapytał komu z rodziny kupić coś do jedzenia. Mama wzięła kawę, tata też, córka dostała lody, syn jabłka, tylko pies patrzył smutnie, bo dla niego nic nie było. Występ był wspaniały.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.