X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40670
Przesłano:
Dział: Języki obce

Ich weiβ alles über "Perfekt". Powtórzenie wiadomości na temat czasu przeszłego "Perfekt". Scenariusz lekcji języka niemieckiego

Scenariusz lekcji języka niemieckiego
Temat lekcji: Ich weiβ alles über "Perfekt". Powtórzenie wiadomości na temat czasu przeszłego "Perfekt"

Cele lekcji:
Uczniowie:
- potrafią budować zdania w czasie przeszłym "Perfekt"
- umieją tworzyć formy czasu przeszłego dla czasowników słabych
-znają imiesłowy czasu przeszłego dla czasowników mocnych
Formy pracy: praca indywidualna lub w parach (indywidualne tempo pracy)
Metody pracy: Metoda stacji
Środki dydaktyczne: materiały ze zróżnicowanym stopniem trudności do każdej stacji, karty pracy, karty ewaluacyjne, internet, radio
Elementy OK:
-Cele zrozumiałe dla uczniów
-Kryteria Sukcesu
-Informacja zwrotna od uczniów
-Samoocena
- Zdania podsumowujące

Przebieg lekcji:
1.Podanie tematu, celów lekcji, ustalenie kryteriów sukcesu
2.Układanie zdania z rozsypanki na forum klasy, omówienie szyku zdania w czasie przeszłym "Perfekt" oraz zasad związanych z tworzeniem form czasowników
3.Omówienie zasad pracy na poszczególnych stacjach
4. Praca na poszczególnych stacjach
Stacja 1- Uczniowie uzupełniają tekst z lukami informacjami nt. czasu przeszłego "Perfekt". W wersji łatwiejszej wyrazy do uzupełnienia są podane.
Stacja 2- Uczniowie tworzą formy czasu przeszłego dla podanych czasowników słabych. W wersji łatwiejszej, formy są podane w wykreślance, trzeba je tylko odszukać.
Stacja 3- Uczniowie wykreślają imiesłów, który nie pasuje do pozostałych ze względu na inne zasady tworzenia. W wersji trudniejszej należy podać również zasadę.
Stacja 4- Uczniowie mają ułożyć conajmniej 6 zdań korzystając z "Drehscheibe" - ruchomego koła z kombinacją różnych części zdań, jednak muszą gramatycznie dopasować podmiot z orzeczeniem, oraz wybrać prawidłowy czasownik posiłkowy tworzący czas przeszły "Perfekt".
Stacja 5- Uczniowie po wysłuchaniu piosenki mają zapisać jak najwięcej imiesłowów czasu przeszłego, które w niej wystąpiły.
Stacja 6/ Endestation - Stacja , przy której uczniowie sprawdzają poprawność wykonania wszystkich zadań.
5.Podsumowanie lekcji, samoocena uczniów
6. Ocena pracy uczniów na lekcji
opracowała Barbara Olechno

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.