X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40604
Przesłano:

Mamo, tato, pobaw się ze mną! Scenariusz zajęć otwartych dla dzieci 3, 4 letnich z rodzicami

Scenariusz zajęć otwartych dla dzieci 3,4 letnich z rodzicami.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Temat:Mamo, Tato pobaw się ze mną!
1. Data
2. Uczestnicy zajęć – dzieci i rodzice
3. Prowadzący - Małgorzata Jarząbek(nauczyciel terapeuta), Agnieszka Zalewska-Bochna(logopeda)
4. Czas trwania- 30 minut.

1. Rodzaj zajęć- warsztaty
3. Forma zajęć- zespołowa.
4. Metody:
• słowna,
• pokazu, obserwacji, naśladownictwa,
• ruchu wspomaganego,
• aktywności własnej,
• stymulacji polisensorycznej,
• wzmocnień pozytywnych.

5. Środki dydaktyczne:
• klamerki
• materiały do mas: mąka kukurydziana, mąka ziemniaczana, oliwka, pianka do golenia, płyn do kąpieli
• piłeczki, rondelki, lina, maty do stymulacji
• miseczki,
• wieża CD,
• płyta CD KLANZA i

6. Cele ogólne:
• rozwijanie umiejętności poznawczych,
• rozwijanie umiejętności manualnych,
• nabywanie umiejętności społecznych,
• nabywanie umiejętności współdziałania w grupie.

7. Cele operacyjne:
• dziecko orientuję się w schemacie własnego ciała
• dziecko zna swoje imię
dziecko wykonuję spontaniczne ruchy ciałem
• dziecko potrafi prawidłowo wykonywać ćwiczenia w zakresie obszaru rozmachowego, manualnego i manipulacyjnego
• dziecko manipuluje masą

8. Przebieg zajęć

Część wstępna:
• przedstawienie tematu zajęć i sposobu jego realizacji,
• Przywitanie się z dziećmi piosenką „Magiczny klej” KLANZA, powitanie wszystkich części ciała i ozdabianie powitalnego tortu wykonanego z papieru
• krótkie przedstawienie pomocy potrzebnych podczas zajęć.

Część zasadnicza:
• zabawa muzyczno- ruchowa „Kosmo dance”- Muzylek Moni
• zabawa sensoryczna z piłeczkami
• zabawa ruchowa z opowiadaniem

Przygoda małego liska

(rzucanie do celu, przejście po linie, przejście po różnych fakturach, turlanie dziecka przez rodzica)
• masaż ręki
• zabawy z masami: piasek kinetyczny, puchlina, sztuczny śnieg,

Część końcowa:
• oglądanie i opisywanie wykonanej pracy
• omówienie przebiegu zajęć.

opracowała Małgorzata Jarząbek (nauczyciel terapeuta), Agnieszka Zalewska- Bochna( logopeda)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.