X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40400
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zwyczaje wielkanocne - zajęcia otwarte dla rodziców dzieci w wieku 5, 6 lat

Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców gr. 5,6 latków

Temat: Wielkanocne zwyczaje

Cel : Budzenie zainteresowania tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi
Cele operacyjne:
dz. zna zwyczaje świąteczne
dz. potrafi prawidłowo budować zdania na określony temat
dz. rozróżnia stronę prawą i lewą
dz. klasyfikuje przedmioty wg określonej cechy
dz. określa położenie przedmiotów w przestrzeni

Przebieg

1. Powitanka „ Hej witam cię” - dzielenie swoich imion na sylaby

2. „ Szukamy jajek”- zabawa dydaktyczna, określanie położenia przedmiotów w przestrzeni
W sali ukryte są wycięte jajka z papieru. N-el prosi, aby dzieci odszukały jajka po podpowiedzi słownej
Jedno jajko leży w miejscu gdzie śpią lalki
Drugie jajko leży obok kuwety z samochodami
Trzecie jajko leży na najniższej półce w kąciku z grami
Czwarte jajko leży pod pojemnikiem z pluszakami
Piąte jajko leży nad garażem dla samochodzików
Szóste jajko leży za doniczką z kwiatem

3.Klasyfikacja jajek ( jajka różnią się wielkością i kolorem). Wieszanie jajek na tablicy, określanie kolejności jajek ( liczebniki porządkowe)

4. Omówienie tradycji świątecznych
N-el:
-Na jakie święta teraz czekamy?
-Co to jest Wielkanoc?
Jakie znacie tradycje związane z tymi świętami?

zając, święconka, śmingus dyngus, pisanki-prezentacja ilustracji

5. Zabawa ,,Mój koszyczek wielkanocny”

N-el stawia na środku koszyk w którym związane są ze świętami wielkanocnymi

(palma, kurczaczek, zajączek, sól, pieprz, jajka,)...ale również piłka, klocek, lalka

N-el. Ze zwyczajami wielkanocnymi związane jest święcenie potraw, w wielką sobotę idziemy z koszyczkiem do kościoła święcić potrawy. Ale czy wszystko powinno być w tym koszyczku? Pomożecie mi?

6.zabawa ruchowa „ Małe-duże jajo kurze”

7. Zabawa dydaktyczna ,,Kroimy jajka”

N-el:Jaka może być pisanka?

-kolorowa, piękna, czerwona, malowana
Dzieci wymieniają określenia i dzielą wyrazy na sylaby.

8 „ Pytania do wybrania” zabawa dydaktyczna

do zabawy zapraszamy również rodziców, wszyscy siedzą w kole i podczas muzyki podają sobie woreczek z kolorowymi jajkami w których ukryte są karteczki z pytaniami na temat świąt , na przerwę w muzyce ten kto w tym momencie trzyma woreczek losuje jajko i odpowiada na pytanie.

9 Zaproszenie rodziców i dzieci do wspólnego malowania pisanek

10 Podziękowanie za zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.