X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40375
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kurczątko. Scenariusz zajęć

Temat: „Kurczątko”
Cel ogólny:
1.Zapoznanie z rodziną zwierząt hodowlanych : kura, kogut, kurczak.
2.Kształtowanie umiejętności percepcyjnych w oparciu o zabawy muzyczno – ruchowe.

Cele (umiejętności) szczegółowe:
Dziecko potrafi:
1.Naśladować odgłosy słyszanych dźwięków.
2.Reagować ruchem na sygnał słuchowy
3.Segregować obrazki wg cech jakościowych.
4.Nazwać, wskazać koguta, kurę, kurczaka
5.Odtwarzać rytm piosenki.
6.Ilustrować ruchem utwór muzyczny.

Metody: pedagogika zabawy, Orffa, zadań stawianych do wykonania, percepcyjne, słowne.

Formy: grupowa, indywidualna.
Środki dydaktyczne: Jajka kurze, wydmuszki jajka gęsiego i strusiego, magnetofon, nagranie: „Taniec piskląt w skorupkach” oraz odgłosy koguta, kury, piskląt, plastikowe jajeczka, kurczaczki, ilustracje przedstawiające kurę, koguta, kurczaka, krążki, karton, wycięte kółka, klej.

Przebieg zajęć:
1.Zabawa orientacyjno-porządkowa „Idź – stój”
2.Oglądanie ilustracji przedstawiających koguta, kurę, kurczaczka. Rozmowa nt. wyglądu, zwyczajów, miejsca zamieszkania, odżywiania w.w. zwierząt.
3.„Odgłosy z kurnika” zabawa słuchowo – naśladowcza.
Słuchanie nagrań odgłosów kury, koguta, kurczaka. Wskazanie obrazka przedstawiającego usłyszanego ptaka, próba naśladowania usłyszanych dźwięków.
4.„Kury na grzędach” – zabawa naśladowcza.
Dzieci „kury” chodzą po sali naśladując kurę (odgłos i ruch), na dźwięk nagrania odgłosu piskląt, „kury” wracają na grzędy – obręcze.
5.„Ptaki w gniazdach” – zabawa dydaktyczna.
Segregowanie obrazków przedstawiających kury, koguty, kurczaków do wyznaczonych zbiorów.
6.„Jajko” – zabawa badawcza.
Oglądanie, porównywanie jaka ugotowanego z jajkiem surowym. Porównanie jajka kurzego do jajka gęsiego i strusiego.
7.„Ukryte jajko” – zabawa na spostrzeganie.
Dzieci szukają ukrytych w sali plastikowych jajek.
8.„Kurczątko w koszyczku było” – zabawa rytmiczna.
Dzieci siedzą w kole. Kolejno otwierają swoje jajeczka, w których są kurczaczki. Po każdym wykluciu witają kurczątko piosenką:
”Kurczątko, kurczątko w koszyczku było,
malutką dziureczką powychodziło.
Widziałeś chłopczyku, widziałem panie,
malutką dziureczką patrzyłem na nie.”
-wyklaskując rytm na stole, a następnie wykorzystując „skorupki” plastikowego jajka.
9.„Taniec piskląt w skorupkach”
Dzieci „uczą” swoje kurczaczki chodzenia, fruwania, skakania, wskakiwania na płot – w rytm muzyki klasycznej pt. „Taniec piskląt w skorupkach”
10.„Kurczaczek”
Dzieci z wyciętych kółek układają (wg wzoru), a następnie naklejają na karton kurczaczka.
11.Podsumowanie zajęć, ewaluacja, poczęstowanie dzieci czekoladowymi jajkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.