X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40273
Przesłano:
Dział: Języki obce

Do you like apples? Konspekt lekcji języka angielskiego kl. I

Temat lekcji: Do you like apples?

Główny cel edukacyjny:
1. Powtórzenie i utrwalenie słownictwa: określenia samopoczucia oraz pogody, nazwy pożywienia, liczby 1-10 oraz konstrukcje gramatyczne I like... oraz I don’t like...
2. Zapoznanie z nazwami owoców i drzew owocowych oraz konstrukcją gramatyczną: Do you like...? stosowaną w celu poznania preferencji żywnościowych.

Cele operacyjne:
Uczeń:
- określa swoje samopoczucie i pyta innych o samopoczucie
- określa dzisiejszą pogodę
- nazywa różne produkty żywnościowe i przelicza je w zakresie do 10
- wymawia ‘kanapkowe’ zaklęcie
- określa swoje preferencje żywieniowe
- nazywa owoce i drzewa owocowe
- rozumie i odpowiednio reaguje na pytanie(Do you like...?-Yes/No)
- dopasowuje owoce i warzywa do odpowiednich miejsc w ogrodzie
- projektuje swój wymarzony ogród

NACOBEZU:
Cele formułowane w języku ucznia:
- potrafię określić swoje samopoczucie i innych, oraz
określam pogodę
- znam nazwy różnych produktów żywnościowych, w tym owoców
oraz nazwy drzew owocowych
- potrafię powiedzieć, że coś lubię, a czegoś nie lubię
- potrafię wypowiedzieć ‘kanapkowe’ zaklęcie
- potrafię przeliczać produkty żywnościowe w zakresie do 10

Metody pracy:
1. Słowna.
2. Dopasowywanie.
3. Rysowanie.

Formy pracy:
- indywidualna
- zbiorowa

Środki dydaktyczne:
- podręcznik Bugs World 1
- karty obrazkowe
- rysunki
- kolorowa plastelina

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie uczniów, sprawdzenie obecności, podanie tematu oraz NACOBEZU.
2. Rozgrzewka językowa:
- uczniowie określają swoje samopoczucie (tzw. „łańcuszek”)
- uczniowie opisują pogodę za oknem
3. Utrwalenie poznanego materiału leksykalnego oraz sprawdzenie, czy uczniowie opanowali NACOBEZU:
- uczniowie nazywają różne produkty żywnościowe
- określają swoje preferencje żywnościowe (I like.../I don’t like...)
- wymawiają ‘kanapkowe’ zaklęcie z wykorzystaniem nazw ulubionych produktów żywnościowych (Abra Cadabra Magic Spell I like cheese and ham as well)
4. Wprowadzenie nowego materiału leksykalnego i gramatycznego oraz sprawdzenie, czy uczniowie opanowali NACOBEZU:
- uczniowie nazywają różne owoce, liczą je i zapisują ich ilość za pomocą cyfr
- określają swoje preferencje żywnościowe odpowiadając na pytanie nauczyciela
- po podaniu przez nauczyciela nazwy drzewek owocowych wybrani uczniowie wskazują je na kartach obrazkowych przymocowanych do tablicy
- dopasowują owoce i warzywa do właściwych miejsc w ogrodzie (wykonują je z plasteliny i naklejają na odpowiednie obrazki)
- w podręczniku rysują swój wymarzony ogród
5. Pożegnanie uczniów i zakończenie lekcji.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.