X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40183
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Poznajmy się - zabawy z psem. Niwelowanie lęku przed zwierzęciem. Rozpoznawanie emocji własnych i zwierząt. Scenariusz zajęcia

Scenariusz zajęcia

Data: 14.10.2016 r
Temat zajęć: Poznajmy się – zabawy z psem. Niwelowanie lęku przed zwierzęciem. Rozpoznawanie emocji własnych i zwierząt.
Prowadząca: mgr Aleksandra Wnuk
Cel ogólny:
• integracja grupy dzieci z psem
• budowanie pozytywnych relacji w kontaktach między dziećmi, między dziećmi a zwierzęciem.
Cele operacyjne: (DZIECKO)
• dziecko rozumie ustalone zasady zachowań podczas wizyty psa
• dziecko zna rodzaje powitań i potrafi je zastosować
• dziecko podejmuje próby współdziałania w grupie, w której jest zwierzę
• dziecko podejmuje próby współdziałania z psem
• dziecko dostrzega emocje towarzyszące psu podczas wizyty w przedszkolu
• dziecko identyfikuje wybrane emocje (rozpoznaje, wyraża, określa sytuację będącą źródłem wybranych emocji)
• dziecko wyraża swoje emocje po zakończonej wizycie
Metody pracy:
• czynne
• słowne
• oglądowa
Formy pracy:
• indywidualna
• zbiorowa Środki dydaktyczne:
-pluszaki "Psa", kolorowanki z obrazkiem psa, kredki świecowe, magnetofon, płyta CD z odgłosami szczekania psa, muzyka relaksacyjna, emblematy dla każdego dziecka, zagadka słowno-obrazkowa „Gość w przedszkolu” – składanie obrazka z czterech części Przebieg zajęć:
1. Zagadka słowno-obrazkowa „Gość w przedszkolu” – składanie obrazka z czterech części, na którym jest z jednej strony obrazek kości dla psa a z drugiej strony obrazek psa. 2. Wprowadzenie zasad zachowań podczas wizyty psa – jak zachowujemy się, aby gość się nie wystraszył)
3. Witamy się – omówienie sposobów przyjętych powitań wśród ludzi
4.Podawanie psu smakołyków na powitanie z jednoczesnym przywoływanie psa do siebie. 5.„Jaki jesteś nasz czworonożny przyjacielu” – wesoły czy smutny. Wybieranie emblematów – minki do własnego samopoczucia.
„Jak czuje się nasz gość?” – próby dopasowania minki do rozpoznanego nastroju psa.
6. „Kiedy tak się czujesz” – próby określania sytuacji do wskazanych emocji (techniki twórczego myślenia). Dokańczanie zdania:
„Jestem wesoły gdy,........”
„Jestem smutny gdy,.........”
„Jestem zły gdy.........” 7. „Co lubię ja i nasz przyjaciel” –wspólne radości, określanie sytuacji, w których dzieci i zwierzęta są radosne, wesołe. 8.Zakończenie. 9.Podziękowanie dzieciom za wspólną zabawę- rozdanie każdemu dziecku kolorowanki z obrazkiem psa. 10. Kolorowanie kolorowanki kredkami świecowymi.

Opracowanie: mgr Aleksandra Wnuk

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.