X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40176
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W krainie bajki i baśni - Prawo dziecka do wyrażania swoich emocji

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Data: 15.04.2019
Grupa: 6-latki
Temat :,, W krainie bajki i baśni”- prawo dziecka do wyrażania swoich emocji.
Cele operacyjne :
Dziecko:
 rozwija możliwość słuchową
 rozwija kreatywność muzyczną
 kształci poczucie rytmu
Metody:
• słowna: instrukcja słowna,
• czynnościowa: zadań stawianych do wykonania,
• aktywizująca: działań twórczych.
Forma organizacyjna : zespołowa, indywidualna.

Pomoce dydaktyczne:
 płyty CD z muzyką
 instrumenty muzyczne: bębenek, talerze, tamburyn


Przebieg zajęć:

1. Ćwiczenia słuchowe ,, Co to za dźwięk?”
Dzieci siedzą na podłodze w kole. Z płyty CD dobiegają do nich dźwięki. Dzieci maja za zadanie rozpoznać je i powiedzieć z jaka bajką im się kojarzy ten dźwięk.
/smok, owca, tętent koni, wilk, strzał, brzęczenie pszczół/ Dzieci dopasowują dźwięk do bajek.

2. Dostosowanie ruchu ciała do muzyki.
Dzieci stoją w rozsypce. Nogi złączone, ręce wzdłuż ciała. Akompaniament muzyczny rozpoczyna się cicho i wolno, potem stopniowo wzrasta/szybki i głośny/, na koniec słabnie, cichnie i zamiera. Dzieci wykonują ruchy całym ciałem, rozpoczynając od okrężnych ruchów głowy. Wraz z narastająca dynamiką ruchy ciała staja się szybsze. Dzieci włączają ręce barki, następnie górna część tułowia. Podczas wyciszenia akompaniamentu ruchy dzieci maleją aż do bezruchu.

3. Słuchanie piosenki ,, Bajka różne ma imiona”
 Omówienie nastroju, budowy i treści piosenki
 Wyklaskiwanie rytmu na ¾

4. Nauka refrenu piosenki.
5. Swobodna improwizacja wokalna na temat bohaterów znanych bajek.
Dzieci wymyślają krótkie zdania i próbują je zaśpiewać.
6. Zabawa w ,, Małego perkusistę”
Wybrane dzieci odtwarzają w dowolny sposób dowolny rytm refrenu piosenki na instrumentach /bębenek, talerze, tamburyn/
7. Utrwalenie słów refrenu piosenki.
8. Zabawa ,, Muzyczne sygnały”
Nauczyciel ustala z dziećmi rodzaj czynności wykonywanych przy odpowiednich sygnałach muzycznych:
 Dźwięk wysoki – wspinanie się na palce
 Dźwięki niskie – przysiad
 Akordy – chodzenie na czworakach
 Tryl – obrót dookoła własnej osi

9. Utrwalenie słów refrenu piosenki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.