X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40170
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Laboratorium - magnesy. Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH DLA RODZICÓW

Data: 13.01.2017r
Miejsce: Miejskie Przedszkole nr 4 w Bochni
Grupa wiekowa: 4 latki
Prowadzący: mgr Joanna Sowa
Temat kompleksowy: Laboratorium- Magnesy
Temat dnia: Dwa bieguny

Cele ogólne:
• zainteresowanie dzieci zjawiskami fizycznymi
• uświadomienie dzieciom dlaczego magnesy się przyciągają i odpychają

Cele operacyjne:
• interesuje się zjawiskami fizycznymi
• wie co to bieguny magnesów

Formy aktywności: zbiorowa
Metody pracy: słowna i czynna
Środki dydaktyczne: tablica interaktywna, platforma edukacyjna Innowacyjnego programu nauczania Tablit, szarfy w kolorze niebieskim i czerwonym, drewniane wagoniki z magnesami, stół z napisem start i meta, magnetyczne kółka, magnesy dwukolorowe

Przebieg zajęć Uwagi!

1. Przywitanie zebranych gości
2. "Czy się przyciągnie, czy odepchnie?!" - praca na platformie edukacyjnej.
- powtórzenie nazw kolorów
- rozwiązywanie zadań dotyczących przyciągania i odpychania się magnesów
- wyjaśnienie "Po co magnesy mają bieguny?!"
3. "Dwa bieguny" - zabawa ruchowa na podstawie zabawy "Dwóm tańczyć się zachciało"; sprawdzanie aby w jednej parze były dzieci z różnymi kolorami szarf (niebieskim i czerwonym)
4. "Piramida magnetyczna"- ponowne wytłumaczenie dzieciom, że magnesy dzięki biegunom, mogą się przyciągać i odpychać. Stworzenie "latającej" piramidy magnetycznej
5. "Wyścigi wagoników"- wykorzystanie siły odpychania podczas wyścigów drewnianych wagoników z magnesami.
6. Zakończenie zajęć i podziękowanie za przybycie rodzicom.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.