X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39952
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kodowanie na dywanie - zabawa matematyczna. Scenariusz zajęć otwartych z rodzicami

Przedszkole Samorządowe nr 4, Białystok Opracowały i przeprowadziły: Joanna Kowalewska, Karolina Krasińska

Scenariusz zajęć otwartych z rodzicami
z dn. 13.03.2019r.

Temat: ,,Kodowanie na dywanie"- zabawa matematyczna

Cele: * rozwój koordynacji wzrokowo- ruchowej;
* doskonalenie motoryki dużej, spostrzegawczości i szybkości reakcji;
* przestrzeganie zasad gry i rywalizacji;
* utrwalenie układu współrzędnych;
* zwiększenie wiary we własne możliwości oraz odporności emocjonalnej;
* rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole;

Metody: słowna, czynna, oglądowa

Formy: indywidualna, zbiorowa, zespołowa

Środki dydaktyczne: maty średnie, mata duża, kolorowe kubeczki, schematy graficzne, kolorowe wycięte grafiki: gwiazdki, serduszka, chmurki, słoneczka w czterech kolorach;

Przebieg zajęcia:

1. ,,Klaszczmy w dłonie, ja potrzebuję ciebie"- zabawa na powitanie;

2. ,,Pokaż tak, jak ja"- zabawa- zakodowany ruch;

3. ,,Kolorowy wzór"- Dzieci podzielone są na trzy zespoły.

Zadaniem dzieci jest ułożenie kompozycji przestrzennej, a następnie odwzorowanie tego układu na grubiej macie.

Zadanie - ułożenie na macie wzoru wg pomysłu dzieci, następnie odwzorowanie tego samego wzoru na drugiej macie.

Zadanie można powtórzyć zmieniając kompozycję, a następnie zespoły zmieniają maty i układają kompozycje, które ułożyła poprzednia grupa.

Nauczyciel podsumowuje punkty. Najwięcej można zdobyć 10, za błędy odejmuje się p 1 punkcie.

Zespoły wracają na swoje miejsca.

4. ,,Uzupełnij pola"- zadaniem dzieci jest uzupełnienie pół wg rodzaju kształtów i kolorów.

5. ,,Dojście do celu"- od koła do kwadratu. Wyznaczone dziecko wydaje polecenia, np: 5 kroków w prawo, 4 w górę, 5 w prawo itd., zaś drugie
chodzi po macie wg podawanych poleceń;

Dojście do celu wg podanego schematu. Wyznaczone dziecko chodzi po macie wg narysowanego schematu;

6. ,,Zakodowany obrazek"- zadaniem dzieci jest odkodowanie obrazka ( żaglówka) za pomocą schematu słownego.

7. ,,Odkoduj" - zaproszenie Rodziców do odkodowania obrazka za pomocą schematu słownego;

8. Słodki poczęstunek. Rozmowy indywidualne z rodzicami;

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.