X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39760
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Miś - złóż przecięty obrazek w całość. Scenariusz zajęć z aktywności matematycznej w grupie 3 - latków

Temat:
CELE OPERACYJNE:

- bierze udział w zabawie ruchowej ze śpiewem,
- pokazuje swoje ręce, nogi, tułów, głowę,
- zna zabawę ruchową pod tytułem „Dwa misie”,
- ruchem ciała inscenizuje treść piosenki,
- wie, jak wygląda miś,
- rozumie i wykonuje polecenia nauczyciela,
- zna figurę geometryczną koło,
- wie, gdzie jest wykorzystane koło,
- zna kolory: czerwony zielony, żółty,
- potrafi liczyć ze wskazaniem palcem do dwóch i więcej,
- potrafi złożyć obrazek „Misia” rozciętego na cztery części (3- latki) na trzy części (2 latki) dla chętnych dzieci na pięć części.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

- koła w kolorze czerwonym, zielonym, żółtym,
- obrazek „Misia” i „Misia” rozciętego na cztery części,
- płyta.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. „Piosenka na powitanie”

Chodźcie wszyscy tu do koła zabawimy się wesoło.
Witamy was wszystkich wraz, na zabawę nadszedł czas.

Ref. Prawa ręka, lewa ręka, prawa noga, lewa noga,
Cały tułów oraz głowa. Witamy was.

My serdecznie was witamy
(machamy rękami)

Do zabawy zapraszamy
(gest zaproszenia, rozłożenie rąk)

Czy jest słońce, czy jest deszcz.

U nas zawsze fajnie jest.

2. „Kolorowe koła” – zabawa dydaktyczna.
Dzieci siedzą w kole na dywanie. Każde otrzymało koło kolory: czerwony, żółty, zielony).

- dzieci odpowiadają na pytania nauczycielki
Jak nazywa się ta figura?
Gdzie wykorzystywane jest koło.

Nauczycielka prosi, aby każde dziecko rozdarło koło na części (nauczycielka wykonuje to sami, co dzieci)

Liczymy ze wskazaniem palcem części koła.

Nauczycielka prosi, aby dzieci złożyły te części, tak aby powstało całe koło.

3. „Jak wygląda Miś” – wypowiedzi dzieci.
Dzieci wymieniają i nazywają części ciała misia.

4. Dzieci oglądają obrazek misia i takiego samego misia rozciętego na cztery części.
5. Praca przy stolikach – dzieci składają puzzle z pociętego obrazka misia w całość:
- na cztery części trzylatki,
- chętne dzieci na pięć części.

6. „Dwa misie” – zabawa ruchowa ze śpiewem.

Dwa malutkie misie,
Chcą zatańczyć dzisiaj.
Hopsa, hopsa, dana, dana,
Tańczą misie dziś od rana.
Dwa malutkie misie
Tańczą z nami tak
Zabawę powtarzamy 2 razy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.