X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39535
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Co nam powie miś - zabawy matematyczne w oparciu o metodę E. Gruszczyk-Kolczyńskiej

Konspekt zajęcia w grupie 4- latków z zakresu edukacji matematycznej w oparciu o metodę E. Gruszczyk – Kolczyńskiej

Temat zajęcia: „Co nam powie miś” – zabawy matematyczne.

Cel ogólny:
- Wyznaczanie kierunku przestrzeni z punktu widzenia dziecka: przed, z przodu, za, z tyłu, z jednego boku, z drugiego boku, góra, dół, między, do (doskoczył do), siedzi w.
- Właściwy stosunek do zabawek

Cele operacyjne:
Dziecko
- Potrafi wyznaczyć kierunki przestrzeni
- Uważnie słucha polecenia i skupia się na wykonywaniu czynności
- Nabywa właściwego stosunku do zabawek

Przebieg zajęcia
1. „Zabawa na powitanie z misiem”
- Pocieszenie smutnych misi wierszykiem:
„Nie smuć się misiu kochany
zaraz zabawę zaczynamy
Pogłaszczę cię po głowie,
pleckach i brzuchu
ty mój słodki łakomczuchu
Teraz mocno cię przytulę, utulę
i buziaka dam czule ”

- Dzieci siedzą naprzeciwko misi,
Miś nauczycielki mówi na uszko co dzieci mają zrobić:
- połóż misia przed sobą,
- połóż misia za sobą,
- połóż misia obok siebie,( misie patrzą w bok do góry co widzą ...)
- podnieś misia do góry, ( co widzi tam twój miś...)
- połóż misia na dole ( co widzi twój miś...)
Miś mówi,że chce poskakać przez obręcz- dzieci tłumaczą misiom na uszko słowo „obręcz”
- raz dwa trzy miś jest w obręczy
- raz dwa trzy miś siedzi między obręczą a dzieckiem

2. Zabawa ruchowa „Idziemy z misiem na spacer”
3. Dzieci zgromadzone przed tablicą.
Nauczyciel umieszcza na tablicy sylwety pięciu drzew i opowiadając prosi dzieci aby przypinały misie zgodnie z opowiadaniem

W lesie kilka misi żyło, a dokładnie 5 ich było.
Wszystkie misie w chowanego się bawiły i za drzewami się skryły
1 miś bardzo mały – schował się za trzecim drzewem
2 miś z czapką na głowie- stanął między pierwszym a drugim drzewem
3 miś w zielonych spodniach – schował się za pierwszym drzewem
4 miś bardzo smutny nie wiedział gdzie ma się schować i stanął przed czwartym drzewem
5 miś w czerwonej sukience stanął między czwartym a piątym drzewem.

4. Zabawa relaksacyjna : "Ciasto z misia"
5. Ćwiczenia przy stolikach. Miś wykonany techniką origami według instrukcji nauczyciela.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.