X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39272
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mniej, więcej, tyle samo - konspekt zajęć

KONSPEKT ZAJĘCIA DYDAKTYCZNEGO

1. Imię i nazwisko nauczyciela: Irena Banaś
2. Data zajęcia: ----
3. Grupa przedszkolna i wiek dzieci: grupa Niedźwiadki 3,4 latki
4. Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Drawsku
5. Temat kompleksowy: Książka moim przyjacielem
6. Temat zajęcia: Mniej – więcej, tyle samo.
7. Obszar z podstawy programowej:
- Liczy obiekty
- Rozróżnia błędne liczenie od poprawnego
- Ustala równoliczność dwóch zbiorów
8. Cele zajęcia (planowane osiągnięcia dzieci):
- Rozwija i doskonali umiejętności matematyczne
- Bierze udział w zabawie ruchowej
- Rozróżnia i porównuje wielkość przedmiotów
- Segreguje przedmioty wg wielkości
- Porównuje liczebność zbiorów przedmiotów
- Stosuje określenia mniej – więcej, tyle samo
- Właściwie reaguje na polecenia nauczycielki
- Reaguje na umówiony sygnał
9. Formy pracy:
- indywidualna
- zbiorowa
- grupowa
10. Metody pracy:
- Percepcyjne: obserwacji i pokazu
- Słowne: rozmowy, objaśnienia, instrukcje
- Czynne: zadań stawianych dziecku
Przebieg zajęcia:
11. Powitanie dzieci - Dzieci stoją w kole i śpiewają „przywitankę”.
12. Zadanie 1 – „Geometryczne imiona” - Dzieci siedzą w kole na dywanie. Dzieci pośród różnych figur szukają tej podpisanej swoim imieniem i ją nazywają.
13. Zadanie 2 – „Porównaj liczebność zbiorów” - W kole przygotowane są ilustracje niedźwiadków zadaniem dzieci jest stworzyć zbiory o różnej liczebności, ich porównanie i określenie używając sformułowań: mniej – więcej, tyle samo, równo.
14. Zadanie 3 – „Segregujemy zabawki” - Dzieci siedzą w kole na dywanie. Dzieci przypatruj się uważnie, wypowiadają się na temat zgromadzonych przedmiotów, następnie segregują.
15. Zadanie 4 – „Duże i małe kroki” - Kiedy n-lka podrzuca dużą piłkę – dzieci stawiają duże kroki. Kiedy n-lka podrzuca małą piłkę – dzieci stawiają małe kroki. W zależności ile będzie podrzutów dzieci robią tyle kroków, a następnie starają się porównać, których kroków zrobili mniej, więcej lub tyle samo: dużych czy małych.
16. Zadanie 5 – „Tworzenie zbiorów” - Zadaniem dzieci jest utworzenie zbiorów w zależności od tego, ile razy n-lka klaśnie w dłonie, a następnie porównanie ich liczebności.
17. Zadanie 6 – „Stań po właściwej stronie” - N-lka wydaje polecenia dzieciom, które muszą się określić po której stronie stanąć. Po każdym poleceniu następuje porównanie, których dzieci jest mniej, więcej lub tyle samo.
18. Zadanie 7 – „Duże i małe kropki” - Dzieci otrzymują duże i małe kropki z papieru samoprzylepnego. Dzieci podchodzą kolejno i naklejają dużą kropkę na dużą piłkę, małą kropkę na małą piłkę.
19. Zakończenie zajęć – Dzieci mówią, które zadanie najbardziej im się podobało i czego się nauczyły.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.