X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38695
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda - ćwiczenia klasyfikacyjne. Scenariusz zajęcia dydaktycznego

SCENARIUSZ ZAJĘCIA DYDAKTYCZNEGO

1. Nazwisko nauczycielki: Marta Bącler
2. Data zajęcia: 01.12.2107 r.
3. Grupa przedszkolna: 4-latki
4. Temat zajęcia: Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda- ćwiczenia klasyfikacyjne.
5. Cele zajęcia /planowane osiągnięcia dzieci/:
- nabywa pozytywnych postaw związanych z higieną jamy ustnej;
- zna zasady dbania o zęby;
- potrafi umiejętnie wypowiedzieć się na podany temat;
- czynnie uczestniczy w zabawie;
- segreguje przedmioty według wielkości i koloru;
- przelicza przedmioty w dostępnym dla siebie zakresie.

6. Forma pracy:
- zbiorowa
- indywidualna

7. Metody pracy:
a) wg M.Kwiatowskiej
- czynna – zadań stawianych dziecku, kierowania aktywnością własną
- słowna – objaśnienia i instrukcje, opowiadanie, rozmowy
- oglądowa – pokaz - obrazek
b) aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss
8. Organizacja zajęcia:
45 min
9. Środki dydaktyczne:
Historyjka obrazkowa – „Adam myje zęby”, opowiadanie Sylwii Kustosz „Niesforny Tygrysek ‘’, kukiełki – Lwa oraz tygryska, płyta CD z muzyką, odtwarzacz CD, sylwety- kubek, pasta i szczoteczki do mycia zębów- dla każdego dziecka wybrane.

10. Przebieg zajęcia:

1. Zabawa integracyjna "Iskierka".
N. siedzi z dziećmi w kole i pierwszy wysyła iskierkę (uścisk dłoni). Dzieci siedzą spokojnie i przesyłają sobie ten znak. N. zwraca uwagę na to, aby uścisk dłoni był wyraźny.
2. Słuchanie opowiadania Sylwii Kustosz „Niesforny Tygrysek” z użyciem kukiełek – Lwa oraz tygryska.
3. Rozmowa z dziećmi na temat treści opowiadania.
4. Historyjka obrazkowa – „Adam myje zęby”.
Nauczyciel opowiada, jakie czynności wykonujemy po kolei myjąc zęby i pokazuje odpowiednie obrazki.
Nalewa wodę do kubeczka.
1) Odkręca pastę do zębów.
2) Wyciska troszkę pasty na szczoteczkę.
3) Zakręca pastę.
4) Szczotkuje zęby.
5) Płucze zęby wodą z kubeczka.
6) Płucze szczoteczkę.
7) Wylewa wodę z kubeczka.
8) Wkłada do kubeczka pastę i szczoteczkę.
9) Wyciera ręce.
Następnie pokazuje kukiełkę – Tygryska i prosi dzieci, aby pokazały Tygryskowi, co robimy po kolei myjąc zęby.
5. Zabawa z pokazywaniem „Czarowanie”.
Dzieci czarują – udane czary sprawią, że otrzymają koperty niespodzianki- segregowanie i przeliczanie liczmanów.
”Czary- mary, czary-mary, czary-mary ,huuuuu x2
Hokus- pokus, kszy, kszy x2
Abrakadabra, abrakadabra, abrakadabra
Hokus-pokus, kszy, kszy x2
Abrakadabra, abrakadabra, abrakadabra”.
6. „Szczotka, pasta, kubek”- ćwiczenia klasyfikacyjne.
Nauczyciel przygotował w kopertach wycięte z kolorowego papieru sylwety kubków, past do zębów i szczoteczek – małych i dużych – w kolorach: czerwonym, niebieskim, fioletowym i zielonym.
Dzieci dzielone są na trzy grupy. Każde dziecko z grupy dostaje kopertę z: kubkami, pastami lub szczoteczkami, które układa przed sobą w dowolny sposób.
Segregowanie sylwet według wielkości.
- Jaką wielkość mają papierowe.....?
- Po jednej stronie połóżcie duże, a po drugiej – małe.
- Policzcie je. Ile jest dużych? Ile jest małych?
- Segregowanie sylwet według kolorów.
- W jakich kolorach są wasze np. pasty, kubki, szczoteczki?
- Pokażcie czerwone (niebieskie, zielone, fioletowe).
- Podzielcie np. pasty, kubki, szczoteczki według kolorów: na jednej kupce połóżcie czerwone, na drugiej – zielone, na trzeciej – fioletowe, a na czwartej – niebieskie.
- Policzcie sylwety w każdym kolorze.
- Ile jest niebieskich? Ile jest sylwet czerwonych? Ile jest sylwet zielonych? Ile jest sylwet fioletowych?
7. Podsumowanie
Podawanie w kole lusterka i oglądanie swoich ząbków.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.