X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38424
Przesłano:
Dział: Języki obce

Świat owadów. Konspekt lekcji - klasa 3

TEMAT: Świat owadów

Cele ogólne
• Zintegrowanie języka angielskiego z innymi obszarami edukacji wczesnoszkolnej.
• Zdobycie wiedzy o barwach owadów.

Cele szczegółowe
• Utrwalenie nazw owadów.
• Utrwalenie nazw przyborów odkrywcy.
• Utrwalenie czasownika have got.
• Utrwalenie nazw części ciała owadów/nazw kolorów.
• Opisywanie owadów.
• Wyszukiwanie informacji z nagrania DVD.

Metody pracy
• Aktywizujące
• Komunikacyjna
• Podająca
• Praca z tekstem

Formy pracy
• indywidualna
• grupowa

Środki dydaktyczne:

• Podręcznik Oxford Explorers 3
• Ćwiczeniówka Oxford Explorers 3
• Płyta CD
• Płyta DVD
• Karty obrazkowe- przybory odkrywcy
• Karty obrazkowe- owady
• Zdjęcia przedstawiające owady
• Karty pracy do filmu

Przebieg lekcji:

Część I:

1. Powitanie/ sprawdzenie listy obecności.
2. Rozgrzewka: nauczyciel zadaje pytanie: How are you today? oraz What`s the weather like today?
3. Powtórzenie nazw przyborów odkrywcy- ćwiczenie z kartami obrazkowymi oraz powtórzenie rymowanki.
4. Powtórzenie nazw owadów- ćwiczenie z kartami obrazkowymi oraz piosenka I`m a great explorer!
5. Powtórzenie nazw części ciała owadów oraz kolorów- nauczyciel pokazuje uczniom karty przedstawiające różne owady i zadaje kilka pytania:
• What can you see?
• What colour is it?
• How many legs/ eyes/ wings/ antennaes has it got?

CzęśćII:

Nauczyciel informuje uczniów, że na dzisiejszej lekcji będziemy się uczyć o barwach owadów.

1. Zapisanie tematu lekcji.
2. Nauczyciel prezentuje dwa zdjęcia przedstawiające modliszkę i motyla. Uczniowie uważnie przyglądają się obu zdjęciom i odpowiadają na pytania zadane przez nauczyciela. Po omówieniu zdjęć uczniowie zapamiętują nową nazwę owada: mantid- modliszka oraz camuflage- kamuflaż.
3. Nauczyciel pokazuje kartę obrazkową przedstawiającą konika polnego, nastepnie zadaje pytania:
• What is this?
• What colour is it?
• Why is it green? → na to pytanie uczniowie mogą odpowiedzieć po polsku.

(Dzieci powinny powinny powiedzieć, że niektóre zwierzęta/ owady kryją się przed innymi dzięki barwom ochronnym- jest to kamuflaż).

4. Uczniowie otwierają podręczniki na str. 13- nauczyciel krótko omawia przedstawione ilustracje oraz zadaje kilka pytań do przedstawionych zdjęć, następnie uczniowie słuchają nagrania śledząc jednocześnie tekst w podręczniku.
5. Po wysłuchanym nagraniu nauczyciel zadaje kilka pytań:

• Where is the grasshopper?
• What colour is the grass?
• What does the butterfly look like?
• Can the other animals see it?
• Is the beetle good to eat?

6. Nauczyciel wyjaśnia uczniom znaczenie słów: warning sign/ poisonous sign.

Część III- podsumowanie:

1. Nauczyciel informuje, że uczniowie obejrzą za chwilę film o wyprawie Oscara i Holly do miejsca zwanego Tropical World oraz pyta co zdaniem uczniów można w takim miejscu zobaczyć.
2. Uczniowie otrzymują karty pracy, oglądają film. W trakcie oglądania zaznaczają na kartach pracy owady, które pojawiły się w nagraniu.
3. Sprawdzenie kart pracy.
4. Podsumowanie lekcji.
5. Zabawa językowa (opcjonalnie).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.