X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38162
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusze zabaw tanecznych

SCENARIUSZ Z ZAJĘĆ
„Zabawy taneczne”

Data: .......
Metody pracy: aktywizujące, praktycznego działania.
Formy pracy: grupowa, zbiorowa.
Środki dydaktyczne: CD, muzyka z płyty „Tańce w grupie”, utwór „Agadu” z płyty „Rybka Mini mini”, muzyka dyskotekowa, chusty.
Cele:
- Stworzenie możliwości do twórczego wyrażania siebie oraz odtwórczej ekspresji ruchowej.
- Nabywanie umiejętności wykonywania podstawowych kroków i figur w tańcach i układach tanecznych
- Zaspokajanie naturalnej potrzeby aktywności ruchowej poprzez taniec.
- Propagowanie aktywnego stylu życia oraz spędzania czasu wolnego
- Rozwijanie indywidualnych zainteresowań, uzdolnień muzycznych i postawy twórczej.
- Kształtowanie odpowiedzialności indywidualnej i zbiorowej.

Przebieg zajęć:

1. Zabawa integracyjna „Witam Was”
Uczestnicy ustawiają się w dwóch kołach, jedno wewnątrz, drugie na zewnątrz. Rytmicznie klaszczą w ręce, ilustrują treść. Po każdej zaśpiewanej części koło zewnętrzne przesuwa się o jedną osobę.
2. Zabawa ożywiająca „Figurki””
Uczestnicy tańczą w rytm muzyki dyskotekowej, na przerwę w muzyce wykonują figurę wymienioną przez nauczyciela:
Gwiazda-stanie w rozkroku,
Drzewo- stanie z rękami uniesionymi do góry, nogi złączone,
Kula- zwinięcie się w kłębek,
Bocian- stanie na jednej nodze.
Wskazujemy dzieci, które najszybciej wykonują zadanie.
3. Taniec „Agadu”
Dzieci ustawiają się w dwóch kołach parami twarzami do siebie. Pierwsze 8 taktów klaszczą w kolana, drugie 8 taktów w ręce kolegi. Na zmianę muzyki idą osiem kroków na palcach, potem 8 kroków w przeciwną stronę. Całość powtarzamy.

4. Zabawa „Spacer na siedząco”
Dzieci siedzą na krzesełkach w kole. Pierwsze 8 taktów udają spacerowanie w miejscu, potem uderzają swoje uda, uda kolegi po prawej stronie, znowu swoje i kolegi po lewej stronie. Idziemy palcami po lewej ręce, potem po prawej. Całość powtarzamy.
5.Zabawa wyciszająca
Dzieci kolejno z chustek układają jedną wspólną rzecz przy muzyce relaksacyjnej.

Opracowała Anna Kulka

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SCENARIUSZ Z ZAJĘĆ
„Zabawy taneczne”

Metody pracy: aktywizujące, praktycznego działania.
Formy pracy: grupowa, zbiorowa.
Środki dydaktyczne: CD, muzyka z płyty „Tańce w grupie”, „Tańce integracyjne w pracy z grupą” cz.I i II, M.Bogdanowicz, muzyka dyskotekowa.
Cele główne:
- rozwijanie zdolności dzieci poprzez wychowanie przez sztukę - muzyka i śpiew, pląsy i taniec.
Cele szczegółowe:
- Ukazanie zasadności kształtowania poczucia rytmu, harmonii ruchu, rozwijania uzdolnień tanecznych oraz wrażliwości na piękno.
- Stworzenie możliwości do twórczego wyrażania siebie oraz odtwórczej ekspresji ruchowej.
- Nabywanie umiejętności wykonywania podstawowych kroków i figur w tańcach i układach tanecznych
- Zaspokajanie naturalnej potrzeby aktywności ruchowej.
- Propagowanie aktywnego stylu życia.
- Rozwijanie indywidualnych zainteresowań, uzdolnień muzycznych i postawy twórczej.
- Kształtowanie odpowiedzialności indywidualnej i zbiorowej.

Przebieg zajęć:

1. Zabawa „Przywitanka”
Dzieci poruszają się 7 krokami polkowymi w różnym kierunku, na ósmym takcie zatrzymujemy się i z najbliższą 3 razy uderzają w rece, potem razem tańczą w kółeczku, robią haczyki i młynki.
2. Zabawa taneczna „Czardasz””
Uczestnicy siadają w kole, rytmicznie uderzają woreczkami raz w ręce raz w kolana 8razy, na zmianę tempa muzyki przekładają woreczki.
3. Taniec „Pata pata”
Dzieci ustawiają się w dwóch kołach parami twarzami do siebie. Pierwsze 8 taktów wykonują swobodne kroki do przodu, kolejne 8 wykonują 4 pajacyki twarzami do siebie, następnie 4 kroki w miejscu z uniesionymi kolanami raz prawe raz lewe pstrykając palcami, obrót osoby w wewnętrznym kole i zmiana miejsca osoby z koła zewnętrznego. Całość powtarzamy.
4. Zabawa według B. Strauss.
Zabawa z chustami. Dzieci siedzą na krzesełkach i ilustrują treść piosenki z rekwizytem.
5. Zabawa wyciszająca
Dzieci kolejno z chustek układają jedną wspólną rzecz przy muzyce relaksacyjnej.

Opracowała Anna Kulka

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.