X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37974
Przesłano:
Dział: Gimnazjum

Kuchnie świata - tworzymy książkę kucharską. Konspekt lekcji informatyczno-technicznej

Konspekt lekcji informatyczno – technicznej
klasa III PG
Temat: Kuchnie świata – tworzymy książkę kucharską
Cele lekcji:
• propagowanie zdrowego stylu życia
• rozwijanie zainteresowań kulinarnych
• zainteresowanie innymi krajami, kulturą i ich lokalnymi potrawami, zwyczajami żywieniowymi
• rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji w Internecie
• praca w edytorze tekstowym Word, formatowanie tekstu i grafiki
• umiejętność korzystania z różnych portali internetowych

Metody:
• praca z tekstem
• praca z materiałem ilustracyjnym
• metoda aktywizująca – wyszukiwanie materiałów dostępnych w Internecie na temat potraw z różnych krajów świata (przepisy, ilustracje , fotografie, filmy instruktażowe)

Formy pracy:
Indywidualna,

Środki dydaktyczne:
• komputer, Internet, edytor tekstowy
• podręcznik Technika w praktyce. Zajęcia żywieniowe

Przebieg lekcji
Faza wprowadzająca

1. Czynności organizacyjne: sprawdzenie obecności, podanie tematu lekcji
2. Nauczyciel inicjuje rozmowę na temat: Dlaczego żywienie pełni ważną rolę w naszym życiu? Co nam daje poznawanie kuchni różnych stron świata.

Faza realizacyjna

1. Uczniowie zapoznają się z zasadami i formą pracy
2. Określają z jakich kuchni świata będą korzystać i na ich podstawie tworzyć książkę kucharską, określają swoje kryteria (ilość przepisów, rodzaj dań, grafika do każdego z wybranych dań)
3. Praca indywidualna nad zebraniem przepisów dań i oprawą graficzną mini książki kucharskiej
4. Krótka prezentacja pracy każdego ucznia oraz omówienie jednej potrawy – skąd pochodzi, z jakich składników się składa, w jaki sposób się ją przyrządza oraz kiedy jest spożywana.

Faza podsumowująca

1. Uczniowie podsumowują swoja pracę –czego się nauczyli na zajęciach, jakie umiejętności udoskonali, podają z jakich materiałów korzystali, co sprawiło im trudność, a co dało satysfakcję.
2. Nauczyciel ocenia aktywność i zaangażowanie uczniów na lekcji. Sprawdzenie tła książki kucharskiej, obramowania grafiki, wstawianie tekstu między obrazkami.
3. Propozycja pracy domowej – praktyczne przygotowanie wybranej potrawy ze swojej książki kucharskiej i degustacja w gronie klasowym na kolejnej lekcji zajęć technicznych.

Opracowała:
Joanna Orzechowska
Urszula Osipczuk

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.