X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37881
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zarozumiała łyżeczka. Zabawy i przedstawienia teatralne wpływają na rozwój słownika dziecka - scenariusz zajęć

„Zarozumiała łyżeczka”- zabawy i przedstawienia teatralne wpływają na rozwój słownika dziecka- scenariusz zajęć

Miejsce: sala przedszkolna
Uczestnicy: grupa dzieci 3,4- letnich
Pomoce: treść opowiadania Zarozumiała łyżeczka” Elżbiety Szeptyńskiej, ilustracje, kukiełki- bohaterowie opowiadania wykonane ze sztućców, plastikowe łyżki do wykonania kukiełek, markery, klej, kolorowa krepina, nagrania z płyty CD, odtwarzacz.
Cele:
• rozwijanie słownictwa dzieci
• wdrażanie do oglądania przedstawień parateatralnych
• umożliwianie dzieciom wyrażenia ekspresji poprzez wypowiedzi słowne, ruch, twórczość plastyczną, animowanie kukiełkami
• zachęcanie do odczuwania radości poprzez udział w zajęciach z całą grupą

Przebieg:
1. Powitanie dzieci przez nauczyciela
2. Wprowadzenie do tematu zajęć poprzez krótką wypowiedzi i zaprezentowanie ilustracji

3. Czytanie opowiadania „Zarozumiała łyżeczka” z użyciem kukiełek wykonanych z łyżek i noża

4. Oglądanie i omówienie ilustracji do opowiadania
5. Zabawa językowa „ Powtarzamy wyrazy z naszej historyjki”- dzieci starają się poprawnie artykułować poszczególne wyrazy za nauczycielką. Wypowiedzi należy zróżnicować pod względem natężenia głosu oraz jego barwy.

6. Improwizacja ruchowa do piosenki
7. Zabawa logopedyczna z lusterkami „Parskamy, dmuchamy”- nauczycielka prezentuje ćwiczenie i zachęca dzieci do dokładnego odwzorowania:
- Dmuchanie
- Chuchanie na powierzchnię lusterka
- Parskanie
- Cmokanie
- Rozciąganie warg w uśmiechu

8. Wykonanie kukiełek z plastikowych łyżek
9. Krótkie scenki w wykonaniu chętnych dzieci, reszta dzieci jest widownią
10. „Gdzie jest więcej kukiełek?”- tworzenie zbiorów różnolicznych, przeliczanie
11. Podsumowanie zajęć, podziękowanie i zakończenie piosenką "My jesteśmy Krasnoludki".

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.